Akcie Tesly po ztrátách od začátku roku vzrostly

Když se řekne elektromobil, většině lidí se jako první vybaví automobilka Tesla, v jejímž čele stojí podnikatel Elon Musk. Tesla je v odvětví elektromobility průkopníkem, ale dávno již ne téměř výhradním prodejcem. Přesto je její ekonomická situace stále světově sledovaná. Po ztrátách, se kterými se firma potýkala od začátku roku, nyní již opět začala vykazovat zisk.

První polovina roku 2019

V první polovině roku se automobilce Tesla příliš nedařilo. To ovšem není poprvé. Tesla je známá svým kolísáním a střídáním období zisku a prodělávání. Dokonce ještě nikdy nedosáhla stabilního zisku v průběhu celého roku. Navzdory dobrému a stále rostoucímu zájmu o elektromobily této značky se firma potýká s dlouhodobými ztrátami. Ty se společnost v čele s Elonem Muskem rozhodla řešit v několika zásadních krocích, mezi kterými byl jeden z nejvýznamnějších rušení mnoho pracovních míst a přesun části prodeje na internet. Nyní to vypadá, že se zavedené úspory začínají vyplácet a Tesle se blýská na lepší časy.

Změna k lepšímu

V prvním pololetí automobilka prodělala 1,1 miliardy dolarů, navzdory velkému zájmu o vozy Tesla. Firma však do budoucna předpověděla, že si udrží růst v době spouštění nových produktů, samozřejmě s možnými výchylkami, které jsou pro ni typické. Zatím to vypadá, že své předsevzetí plní. V období od července do září je už vidět změna. V tomto období automobilka Tesla:

  • vydělala 143 milionů dolarů (přibližně 3,3 miliardy Kč)
  • její akcie vzrostly o 20% a poprvé od začátku března překonaly hranici 300 dolarů

Budoucí prodej Tesly

Mnozí investoři, kteří začali dávat od akcií Tesly ruce pryč, nyní určitě litují. Do budoucna je předpokládaný další růst vzhledem k tomu, že se firma ke svému neúspornému režimu určitě nehodlá vrátit a že se její výroba zvyšuje. Během předchozích třech měsícům stoupla produkce o dvě procenta na 97 000 vozů. Do přelomu roku 2019 a 2020 má v plánu dokonce 360 000 až 400 000 nových elektromobilů.

Autor příspěvku: David