Bylinky proti stárnutí. Které zabírají?

Bylinky proti stárnutí. Které zabírají?

Po překlenutí pětadvacátého roku života je naším úkolem starat se o svou pleť více. Anti-age produkty se dostávají na polici v koupelně, hydrolyzovaný kolagen začínáme užívat každé ráno hned po probuzení. Tím se snažíme zastavit část, který se začíná nelítostně podepisovat na naší kráse pleti. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí projevy stárnutí ještě trochu zmírnit, zkuste vsadit na bylinky – i v nich se skrývá síla. 

V bylinky věřily především naše babičky, které neměly k dispozici tolik doplňků stravy, kolik máme nyní. Ale i jim vadilo, že se jim vrásky začaly linout obličejem. Proto hledaly pomoc v přírodě a našly ji. 

Rakytník plný vitaminu C

Svou pozornost upnuly například na rakytník, který je doslova nabitý vitaminem C. I proto se často říká, že je tím nejlepším pomocníkem v boji se slabou imunitou. Pokud nechcete, aby vás skolila bakterie nebo vir, je načase ho zařadit do svého jídelníčku. 

Vitamin C ale neposiluje jenom imunitu, ale také podporuje přirozenou tvorbu kolagenu. Což znamená, že je skvělým pomocníkem i boji proti stárnutí. Ze statistik vyplývá, že rakytník běžně se nacházející v přírodě v sobě ukrývá až třicetkrát více zmiňované látky než třeba pomeranče, které se postupně dostávají na pulty supermarketů.

Kurkuma jako silný antioxidant

V boji proti stárnutí se také osvědčila kurkuma, která je opravdu silným antioxidantem. Mluvíme o velice silném, přírodním protizánětlivém léku, který nemá žádné vedlejší účinky. Nejen, že díky svému složení zpomaluje celý proces stárnutí a tvorbu vrásek, zabraňuje i ochabování kognitivních funkcí, jež jsou také příznakem nadcházející fáze života.

Ženšen proti stresu

Do boje můžete vyslat také ženšen, o kterém se už dlouhá staletí ví, že umí zpomalit stárnutí. Možná je to i díky tomu, že efektivně potlačuje stres a jeho účinky na tělo, které jsou jinak velice ničivého charakteru a které jinak zrychlují stárnutí jako takové.

Autor příspěvku: Redakce