Cestování letadlem

Cestování letadlem je běžné jako jízda autem

Cestování letadlem je dnes běžně, jako jízda autem. Už dávno neplatí, že koupě letenek je výsadou horních deseti tisíc, byznysmenů nebo výsledkem odříkání. Letadlem dnes létá každý. Stačí odbourat strach.

Možná se právě chystáte se na dovolenou a rozmýšlíte se, zda jet autem, nebo letět letadlem? Nebo plánujete dovolenou na příští sezónu? Pojďme se společně podívat na výhody a nevýhody jednotlivých způsobů přepravy.

Cestování letadlem

Autem nebo letadlem?

Vybrat vhodný dopravní prostředek není snadné. Ve hře je mnoho faktorů, které rozhodnutí ovlivňují.

Cestování autem

Autem jezdí lidé hlavně na kratší vzdálenosti, třeba do Polska, Chorvatska či Itálie. Výhodou cestování autem je v tom, že si zastavíte podle potřeba, do kufru naložíte tolik zavazadel, kolik se tam vejde, můžete jezdit na výlety a během cesty si koupíte co potřebujete a na co máte chuť.

Let letadlem

Plánujete dovolenou ve vzdálenější destinaci? Nechcete sedět desítky hodin v autě či autobusu? Letadlo je jasná volba. Je pohodlné, rychle vás přepraví na požadované místo. Během letu se můžete občerstvit a pokud zrovna nebudou hrozit turbulence, pak se můžete i projít a odskočit na toaletu.

Letenky můžete sehnat doslova za pár korun. Záleží na cíli vaší cesty a předstihu, s jakým letenku kupujete. Možná budete překvapeni, že rozdíl v ceně letenky a ceně za benzín, poplatky na silnicích apod. nebude až tak velký.

Náš tip: I do Chorvatska se cestuje letadlem. Vyhnete se zácpám a ve Splitu můžete být klidně za jednu a půl hodiny.

Cestování letadlem

Jaké faktory rozhodují o volbě dopravního prostředku?

Bezpečnost

Každý z nás se cítí bezpečněji v jiném dopravním prostředku. Někdo bude raději v kontaktu se zemí, jiný zase upřednostní dopravu vzduchem. I když vy sami jezdíte opatrně, nikdy nevíte, koho potkáte. Letadlům zase někdy vypoví službu motor, nebo dojde k jiné závadě a následně k havárii.

Asi nejčastěji se setkáte s tvrzením, že nejbezpečnější je letadlo. Nestojí v kolonách, letadel ve vzduchu je míň než aut na silnici. Přesto má mnoho lidí z létání přímo panický strach.

Délka cesty

Cesta autem trvá určitě déle než let letadlem. Cesta vzdušnou čarou je prostě vždy kratší. Neobjíždíte budovy, objížďky, nehledáte tu pravou silnici.

Pokud nejedete nikam daleko, možná se vám zdá zbytečné letět letadlem a zvolíte raději auto. Zastavíte si, kde chcete a kdy chcete. Pokud ale cestujete někam dál, letadlo se jistě vyplatí. Proč se trápit den či dva v autě, když let trvá sotva pár hodin?

S kým na dovolenou jedete?

Vyráží na cesty s celou rodinou? Pak je pro vás jistě důležitá nejen délka cesty, ale také jistý komfort a možnost projít se, odskočit si na záchod. Kromě toho nechcete rušit spolucestující. Když ale své ratolesti znáte a víte, co je zabaví, ani cesta letadlem nemusí být horor.

Autor příspěvku: Admin