Co se děje ve světě, když probíhá svatba

Co se děje ve světě, když probíhá svatba?

Svatba je velkolepá událost, kterou chce každý zažít ve svém životě jen jednou, jedinkrát. Samozřejmě ne každému se to podaří, existují lidé, kteří se za svůj život oženili i pětkrát. Nicméně pokud zrovna chystáte svatební obřad, určitě nezapomenete na celou řadu zvyků, které na českých svatbách nesmí chybět. Například se nevěsta musí přenášet přes práh, také se musí rozbíjet talířek, jelikož střepy přináší štěstí. Jenže jaké tradice a zvyky se dodržují ve světě?

Na úvod je třeba říct, že mnohé zvyky a tradice mohou znít až podivně či nepředstavitelně. Můžeme nad tím kroutit hlavou, stejně jako cizinci mohou kroutit hlavou nad našimi zvyky. Je nutné se respektovat navzájem, i když jednotlivé zvyky mohou být opravdu až přes čáru.

V Keni chodí pánové oblečeni jako dámy

Například zajímavou tradicí je tradice v Keni. Celý měsíc poté, co si muž vezme svou vyvolenou za ženu, musí chodit v dámském oblečení. Díky tomu pochopí, jak těžké je být ženou. Podle všeho je právě ženské oblečení to nejtěžší na životě ženy.

Albánské manželské páry bez sexu

Zatímco v mnohých zemích se dodržuje zvyk, že během svatební noci se sex zažít může, dokonce se s tím i počítá. V Albánii je to trochu jiné. Právě zde totiž nemohou mít manželé sex, a to podobu tří dnů a tří noci po svatbě. Podle všeho tím budou odehnáni zlí duchové.

Skotské týrání nevěst

Ve Skotsku to mají těžké zejména nevěsty. Ty se totiž polijí směsí tekutin, které se řadí k těm nejodpornějším na světě. A následně se přivážou na strom. No chtěli byste se zde vdávat?

Francouzi nejsou noblesní, jak se o nich říká

Ve Francii také vládne podobný, velmi nechutný a podivný zvyk. Je tím zvyk, že se po svatební hostině všechny zbytky ze stolu nahází do záchodové mísy, z níž musí ženich i nevěsta společně pít. Francouzové skutečně nejsou tak pompézní, jak se o nich mluví.

Autor příspěvku: Redakce