Dotace na zateplení vám pomůže získat přes 500 tisíc

Zateplení domu představuje významnou částku, která se ale postupně vrátí v podobě snížené potřeby objekt vytápět. Navíc se v dnešní době stále může využít štědré státní dotace, která vám pomůže náklady snížit. Pojďte se podívat na základní informace.

Zateplení objektu

Státní podporu ve výši několika stovek tisíc můžete využít u celé řady projektů. Například takto lze realizovat zateplení obvodových stěn, střešních prostor, stropů, ale také podlah u stávajících rodinných domů. Státní podpora se vztahuje také na zateplení domů včetně prostorů zimních zahrad. Na programu vás jistě zaujme ale i fakt, že si takto můžete pomoci k výměně oken, dveří a dalších stavebních otvorů. I zde se totiž setkáte s dotací. Kdo vlastně o příspěvek může žádat? 

Kdo může žádat o dotaci? 

Získat štědrou státní dotaci na výměnu oken či zateplení a ušetřit své náklady nejen při zateplení, ale i do budoucna, to je snem mnoha obyvatel rodinných domů. O dotaci jako takovou ale může žádat pouze vlastník stávajícího rodinného domu. Jelikož se jedná o podporu stávajících staveb, nikoliv novostaveb, je nutno také doložit, že se jedná o budovu s datem žádosti o stavební povolení před 1. červencem roku 2013. Dotaci je pak možno uplatnit i pro památkově chráněné budovy. 

Kolik je možno získat? 

Státní dotace na zateplení je velmi štědrá. Dokonce můžete získat až padesát procent z celkových způsobilých nákladů. Tato částka tak může být v maximální výši až 650 tisíc. Obecně platí, že pro čím kvalitnější řešení zateplení budovy se rozhodnete, tím vyšší bude celková míra podpory, kterou můžete od státu dostat. Výsledná částka se také odvíjí i od celkové zateplené plochy, a také od dosažených energetických parametrů vašeho objektu. 

Dotace představuje možnost, jak získat až polovinu nákladů na zateplení nebo výměnu oken a dveří u vaší budovy.

Autor příspěvku: Redakce