Hlavní město Kanady

Hlavní město Kanady je městem dvou jazyků

Ottawa disponuje svou strategickou polohou, nachází se totiž přesně uprostřed anglického a francouzského území. Kromě toho je hlavním městem Kanady a centrem všeho dění. Každoročně zde probíhají velkolepé oslavy Dne Kanady, který se koná 1. července. Ottawa je sídlem vlády a nachází se zde spousta muzeí, která návštěvníkům přiblíží celou kanadskou historii.

V Kanadě nemluví oběma jazyky každý

Kanada je známá tím, že má dva oficiální jazyky – angličtinu a francouzštinu. Ovšem ne všichni v Kanadě mluví oběma jazyky. Domněnka, že každý Kanaďan je bilingvní, je pouze stereotyp. Ve skutečnosti valná většina obyvatel ovládá jen jeden jazyk. Anglofonní a frankofonní části Ottawy jsou rozděleny řekou Ottawou, přes kterou se tyčí most Alexander Bridge.

Zajímavostí je, že téměř po celé Kanadě můžete vidět, že všechny cedule obsahují jak anglický, tak francouzský nápis. Ale jakmile přejedete na francouzské území, nápisy jsou už jen ve francouzštině. Což může být překážkou ne jen pro turisty, ale i pro obyvatele jiných provincií.

Žádné mrakodrapy, pouze Parlament

V Ottawě platí zákaz výstavby mrakodrapů. Je to z toho důvodu, aby bylo zachováno panorama města a také proto, aby z každého koutu byla vidět věž Parlamentu. Ta je se svou výškou 92 metrů nejvyšším objektem v celém městě. Věž Parlamentu se nazývá Peace Tower, což bychom do češtiny mohli přeložit jako Věž Míru. Tento název dostala na památku oddanosti Kanady mírovému hnutí. Návštěvníci Ottawy mají samozřejmě možnost zaplatit si prohlídku jak věže, tak budovy parlamentu.

Projeďte se autobusem po vodě

Turisté vždy chtějí navštívené místo pořádně prozkoumat ze všech koutů a vidět to nejzajímavější. Často proto volí vyhlídkové autobusy. Takovými se můžete projet i po Ottawě, ovšem ty jsou ještě vylepšené – Lady Dive to vezme z pevniny rovnou do vody!

Amphibusem můžete město poznat z obou jeho perspektiv – z obyčejné jízdy na pevnině i z plavby po řece. Společnost Lady Dive je tímto u turistů velice oblíbená, ale pokud by měl někdo strach plavit se po řece, může se projet i obyčejnou tramvají.

Autor příspěvku: Admin