Lázně podzim

Kam na podzimní dovolenou v Čechách?

Léto jste trávili v práci, o pořádné dovolené jste mohli jen snít? Nejvyšší čas to napravit. Dovolená na podzim totiž má taky své kouzlo. Kam se v Čechách vydat, abyste si odpočinuli, načerpali nové síly, a ještě si dovolenou opravdu užili? Co takhle lázně?

Nebojte, neposíláme vás tam na 3 týdny nebo měsíc. Kdo by se taky mohl jen tak sebrat a na měsíc odjet? Stačí prodloužený víkend. I během něj dopřejete tělu relax a poznáte nová místa.

Když se řekne lázně, většina z nás si vzpomene na vyprávění prarodičů a obrázky z dob dávno minulých. Na nich se procházejí elegantně oblečené dámy s kloboukem na hlavě, pánové ve fraku nebo bílém obleku, s hůlčičkou a kloboukem. No taky ty už tam dneska asi nepotkáte, lázeňských procedur si ale užijete plnými doušky.

Kam do lázní?

Lázní je v Čechách poměrně hodně, každé se specializují na něco jiného. Jedno ale mají společné. Nabízí většinou nejen léčebné pobyty na pojišťovnu, ale také lázně na zkoušku nebo wellness pobyty na pár dnů. Během nich si ten lázeňský život vyzkoušíte, nakopnete tělo porcí masáží, zábalů, koupelí a lenošení.

Mariánské Lázně

Náš tip: Klenot mezi tuzemskými lázněmi jsou Mariánské Lázně

Jejich historie sice není nijak dlouhá, na druhou stranu mají hodně co nabídnout. Letos tam navíc skoro nepotkáte zahraniční turisty. Kdy jindy je objevit, než zrovna letos?

Víte, že Mariánské lázně si oblíbila řada osobností, mezi nimi třeba J.W.Goethe, Franz Kafka, Fryderyk Chopin, T.G.Masaryk a další?

Za jejich oblibou stojí nejen krásná příroda a elegantní hotely, které stojí na místě, kde dřív byl jen neprostupný prales, ale i množství minerálních pramenů, které zde vyvěrají. Všechny jsou studené a využívají se převážně k léčbě močového ústrojí. Díky pestrému složení lze některé z nich využít i k léčbě nemocí dýchacích cest, potíží s pohybovým aparátem a podobně.

Náš tip: Když se do Mariánských Lázní vydáte a ubytujete se v některém ze zdejších hotelů, nenechte si ujít zpívající fontánu, ochutnejte tradiční lázeňské oplatky, svezte se lanovkou na Krakonoš a podívejte se do Miniaturparku Boheminium. Milovníky přírody uchvátí i obora s daňky a jeleny, kteří někdy přijdou až k plotu.

Autor příspěvku: Admin