Kolik stojí stěhování se stěhovací společností?

Kolik stojí stěhování se stěhovací společností? 

Cena za stěhování se může lišit. A to velmi. Pokud máte na výběr z několika stěhovacích společností, nechte si od nich provést předběžnou kalkulaci. Ta se sice od konečné ceny může trochu lišit, ale aspoň orientačně víte, jak na tom jste. Kalkulace provádí společnosti zdarma. Při srovnávání jednotlivých kalkulací si dejte pozor na to, co je v ceně zahrnuto. Zatímco některé společnosti vám uvedou pouze cenu za auto s řidičem, jiné mají jako základ auto s pracovníky, kteří vám pomohou se stěhováním.

Stěhování v různých městech

Cena se bude odvíjet od toho, v jakém městě se stěhujete. Bohužel je běžnou praxí, že čím větší je město, tím dražší je také společnost. Nejvíce tedy zaplatíte při stěhování v Praze. Cena stěhovacích společností může být v Praze oproti druhému největšímu městu České republiky – Brnu – až dvojnásobně větší. Záleží na tom, co všechno si budete objednávat. Pokud jen auto s řidičem, v Praze zaplatíte až 1000 Kč za hodinu stěhování. V Brně je pak cena 500 Kč. Auto s řidičem a dvěma pracovníky stojí v Praze 1 200 Kč, v Brně pak 600 Kč.

Ceny nemusí být konečné

Ceny, které výše za služby stěhovacích společností uvádíme, berte jako orientační. Můžete najít takové společnosti, které vás přestěhují s polovičními náklady, ale také takové, které budou dražší. Od tohoto jsou kalkulace a ceníky konkrétních společností. Nebojte se oslovit jich více, pokud máte tu možnost.

Stěhování do patra

Počítejte také s tím, že čím výš bydlíte, tím více si můžete připlatit. Průměrná cena za jedno patro, které budou muset pracovníci vynosit, je 200 Kč. Pokud tedy bydlíte v šestém patře, můžete si připlatit 1 200 Kč. Takže přízemní byty už nezní tak špatně, že? Tento ceník bude platit pro věci, které jsou objemné a váží hodně. Některé společnosti si stanoví raději paušální poplatek za těžké věci ke stěhování, bez ohledu na počet pater.

Autor příspěvku: Redakce