Minimální mzdy rostou

Minimální mzdy rostou a porostou

Je to boj. Každý rok se o tomto tématu vášnivě diskutuje a každý rok to má stejný výsledek. Sliby – chyby!

2016

Naštěstí, uplynulý rok 2016 naší zemi relativně přál a naše vláda už o něco maličko zvýšila minimální mzdu. Bohužel, stav byl stále takový, že mnohdy lidé pobírající podporu na úřadě, měli více. Částka byla určena na 9 900 Kč/měsíčně.

2017

Letošní rok byl pro vládu ještě plodnější a relativně bez větších hádek se opět shodli na nárůstu minimální mzdy. Nynější rok říká, že zákonem stanovena minimální mzda činí 11 000 Kč/měsíčně – hrubého samozřejmě.

Je tedy zřejmé, že jsme si přilepšili o celých 1 100 Kč. Což se může zdát jako poměrně slušná suma, když se vezme v potaz, na co byl náš lid zvyklý.

Suma už je to v celku slušná, to ano a opět se začínají načínat debaty, že by s dalším rokem opět o něco málo mzda narostla, avšak to je ve hvězdách.

Motivace

Předseda ČSSD pan Bohuslav Sobotka, totiž v loňském roce prohlásit něco v tom smyslu, že když už lidé chodí do práce a tráví tam několik hodin denně, musí se jím to také vyplatit a vrátit. O čemž tedy není pochyb.

Budoucnost

Obyvatelé naší země stále doufají v to, že postupným navyšováním minimální mzdy, se všichni dopracují, k  průměrnému platu, který údajně v České republice činí 27 220 Kč. Přeci jen tato částka je nám neustále omílána dokola.

Jenomže kdo na ni má? Podnikatelé, státní sféra – možná. Lidé pracující pro velké firmy a ředitelé či spolumajitelé. A z těchto všech lidí se udělá průměr a částka je na světě.

Peníze přibývají

Ale je třeba si uvědomit, že částky opravdu rostou a to je pro pracující lidi i naši ekonomiku opravdu důležité. Každý rok se za Sobotkovy vlády přidává a vypadá to, že i nadále bude. Že by se opravdu blýskalo na lepší časy?

Není v tom sám

Co je na těchto krocích opravdu pozitivní je to, že předseda ČSSD v tom není sám, jeho podporu totiž vyjádřil i samotný ministr financí Andrej Babiš. Ten se domnívá, že tyto kroky nejdou plýtváním peněz a vše se v dobré obrátí. Přeci jen dobře motivovaný dělník, je dobrý dělník.

Autor příspěvku: Admin