Nespoléhejte se na mrkvovou dietu

Nespoléhejte na mrkvovou dietu – nefunguje

Mnoho žen chce co nejrychleji zhubnout, samozřejmě to však nikdy nejde tak rychle, jak by si přály. Mnoho žen touží po tom, aby zhubly třeba do čtrnácti dnů, ale už se neohlížejí na to, co jim toto rychlé zhubnutí přinese. Samozřejmě to není jenom o JOJO efektu, který se tu výrazně projeví, ale je to taky o nepřejícných zdravotních problémech, které bohužel přiženeme, když budeme dodržovat neoblíbené diety.

Diety jsou mnohdy však způsob, jak rychle zhubnout, a proto do toho ženy jdou. Bohužel. Už si opravdu neuvědomují, co jim to přivodí. Jenže na internetu je napsáno, že to stoprocentně funguje, tak proč kdo ví komu nevěřit, když nám slibuje rychlé a efektivní zhubnutí?

Jaké diety jsou aktuálně oblíbené?

Mezi nejoblíbenější diety dnes patří mrkvová dieta. Jedná se o dietu, která spočívá jenom v pojídání mrkve. Mrkev sama o sobě je velice zdravá a hlavně je dobrá při hubnutí, jen se to s ní nesmí přehánět a hlavně se s ní nesmí držet dieta. Mrkev pomáhá dostatečně zhubnout tehdy, kdy žijete zdravým životním stylem, protože pokud pravidelně, kvalitně, dostatečně a zdravě jíte, pak je vám dokáže s přebytečnými kily pomoct tak, že ve vás vyvolá pocit sytosti. Nebudete se tak přejídat, nebudete si tak nakládat další porce nebo jíst víc, než byste ve skutečnosti měli.

Ovšem v podobě diety není mrkev ta nejlepší volba.

V čem spočívají mrkvové diety a jak mají pomoct zhubnout?

Mrkvové diety slibují zhubnutí zhruba do čtrnácti dnů, kdy podle všeho máte zhubnout třeba 10 kilo. Ovšem budete trochu trpět hlady, i když mrkev pomáhá pocitu nasycenosti. Ráno se pije mrkvová šťáva, která se vlastně pije po celý den. Pro zpestření jídelníčku je mrkev také možno chroupat v celku nebo si ji uvařit, ale nemíchejte ji do nějakých jiných pokrmů, kde už to není jenom o mrkvi.

Jenže toto hladovění vám pak v konečném důsledku k ničemu nebude, protože u této diety je dokázáno, že se JOJO efekt dostaví poměrně rychle – dřív, než byste to čekali.

Autor příspěvku: Redakce