Obytným vozem do Norska: jaká místa vidět?

Obytným vozem do Norska: jaká místa vidět?

Karavany a vestavby do auta se staly hitem posledních let a tento trend nevychází z módy ani nyní, kdy už jsou hotely otevřené, létá se prakticky do všech koutů světa a ještě dál. Pakliže už jste během koronavirové pandemie procestovali celou republiku, vydejte se se svou obytnou vestavbou do zahraničí, konkrétně do Norska. Víte, jaká místa v Norsku konkrétně vidět?

Geiranger, nejkrásnější z norských fjordů

Mezi vůbec nejhezčí místa, která můžete v Norsku vidět, patří například nejkrásnější z norských fjordů – Geiranger. Má délku zhruba šestnáct kilometrů a ve skutečnosti je pouze koncem daleko většího fjordu. Od něj se rozpíná dalších osmdesát kilometrů moře čili už jen tento popis vám slibuje, že se budete moct na co dívat. 

Mimochodem, na vrcholu tohoto fjordu se rozpíná drobná vesnice. Má zhruba 300 obyvatel, ale i přes tuto skutečnosti ji každoročně navštěvuje přes 700 tisíc návštěvníků. 

Lillehammer, dějiště zimních olympijských her 1994

Na severním okraji norského jezera Mjosa se nachází Lillehammer, dějiště zimních olympijských her roku 1994. Možná si říkáte, proč toto místo vlastně zmiňujeme, co je na něm tak důležitého nebo zvláštního. Mluvíme však o místě, které je tím nejdůležitějším místem v celé Norsku. 

Není tajemstvím, že Norové jsou sportem doslova posedlí. I přesto, že je pro Nory místo tak důležité, dodnes má místo zachovanou maloměstskou povahu a žije si svým klidným životem. 

Oslo, norská metropole

A minout byste po svých norských toulkách neměli ani Oslo, norskou metropoli, která leží u stejnojmenného fjordu. Jedná se o samotné centrum celé země, kde je toho k vidění opravdu mnoho. Zejména o architektonické skvosty zde není nouze. 

Vidět zde můžete Královský palác, Parlament, také zdejší obrovské a tolik typické katedrály nebo pevnost Akershus.

Autor příspěvku: Redakce