Pět oblíbených velkých psích plemen

Pět oblíbených velkých psích plemen. Pro jaké se rozhodnete vy?

Psí plemena – to je oč tu běží. I když jsou dnes populární exotická zvířata, není nad pejsky, kteří jsou synonymem přátel do konce života. V současné době si můžete vybrat z mnoha pejsků, které si vezmete domů. Lidé většinou uvažují nad pejskem v době, kdy se chtějí ve vztahu posunout dál. V mnohých případech touží po pejskovi v době, kdy jsou sami. Říká se, že pejsci jsou přípravou na miminko, ale nikde se napíše, jaké plemeno je nejvhodnější. Ostatně pokud jste milovníkem velkých psích plemen, máme pro vás pár tipů.

1) Bernardýn

O bernardýnech se říká, že to jsou pejskové pro rodiny s dětmi. Děti milují, dokonce jsou i učenliví. Nepotřebují mnoho pohybu, i když velká zahrada na vyběhání je potřebná. Jsou to poměrně líná plemena, kterým stačí pravidelné škrábání a česání. Bernardýni jsou také psí plemeno pyšnící se nejkrásnějšími a nejroztomilejšími štěňaty.

2) Pittbul

I když z tohoto plemena jde poměrně respekt, pittbul je pes, který jen potřebuje hodné majitele, kteří s ním budou chodit cvičit. Pittbul je typickou ukázkou toho, že jak se člověk chová k psovi, takový pes je. I když budí respekt a je vztahovačný, někdy až agresivní, je to velice inteligentní pes, který miluje velké zahrady.

3) Zlatý retrívr

Typický pes pro rodinu. O zlatém retrívrovi se natočilo mnoho filmů stejně jako o labradorech. Jsou o učenliví pejsci, kteří potřebují velké místo na vyběhání, jinak nevyžadují takřka nic. S dětmi vychází dobře, jsou to přítulní mazlíčci.

4) Labrador

Dlouhosrstý labrador je další velmi oblíbené velké psí plemeno, které si s oblibou pořizujeme do svých příbytků. Labrador je mil, učenlivý, dobře vychází s dětmi. Nemá vztahovačné sklony, není agresivní, je naopak velmi přátelský.

5) Vlčák

Pokud potřebujete ochránit svůj majetek, pořiďte si vlčáka. Je to inteligentní tvor, který se nebojí hájit vaše zájmy a majetek. Budí respekt, dokáže být velmi arogantní.

Autor příspěvku: Redakce