Účinné diety

Po kterých dietách opravdu zhubnete a kterým se radši vyhnout?

S novým rokem přichází i předsevzetí, že zhubneme nějaká ta kila navíc. Ovšem jak? Na internetu se můžeme dočíst o spoustě druhů diet, které se nemusí vždy osvědčit. Které jsou ty nejšílenější a po kterých doopravdy zhubneme?

Přísná hollywoodská dieta

Tuto dietu dodržovaly hlavně herečky a modelky. Jedná se o velice drastickou dietu, která omezuje veškeré složité sacharidy a tuky. Je vhodná pro nárazové hubnutí, kdy chcete shodit více kil během pár dní. Říká se, že s takovou dietou je člověk schopný zhubnout tři kilogramy za tři dny. A co že váš jídelníček během hollywoodské diety obsahuje? Pouze ovoce – ananas, kiwi, hroznové víno a banány.

No a proč takovou dietu raději nedržet? Úbytkem bílkovin a složitých sacharidů si rozhodíte hladinu krevního cukru, což znamená, že po dietě dojde k jojo efektu. Je relativně vhodná pouze pro ty, kteří chtějí přejít určitý stav, kdy se během jiné diety zastavila redukce jejich váhy – funguje tedy jako metabolický šok.

DASH dieta

Dieta, která je doporučována i odborníky. Nejedná se totiž o žádnou drastickou metodu hubnutí, při které by vaše tělo trpělo. Tato dieta totiž nezakazuje ani nijak neomezuje žádné potraviny. Je vhodná pro osoby s vysokým krevním tlakem a vysokou hladinou cholesterolu, jelikož snižuje riziko cukrovky, srdečních onemocnění a mrtvice. Vaše denní strava se skládá ze tří celozrnných výrobků, poté ze čtyř až šest porcí ovoce a zeleniny, ze dvou až čtyř porcí mléčných výrobků a několika porcí libového masa, ořechů či luštěnin.

Není tedy důvod vaše tělo nijak trápit, a pokud narazíte na dietu, při které byste měli jíst jen ovoce, či pít jenom speciálně upravený nápoj a nic nejíst, rychle od takové diety pryč!

Autor příspěvku: Redakce