Při hubnutí začněte od hlavy. Psychika umí divy

Ne a ne zhubnout? Vyzkoušeli jste už kdejakou dietu, ale jako by se vůbec nic nedělo? A zamysleli jste se někdy nad tím, jak je na tom stav vaší mysli? I psychika může hrát při hubnutí velkou roli. Vše totiž začíná v hlavě. Naše myšlení nám může s hubnutím pomoci, anebo naopak.

Správná motivace

Podle odborníků je prý hlavní uvědomit si vlastní motivaci a také to, zda je vaše motivace správná. Pokud vás k hubnutí tlačí jen okolí a hloupý pocit při pohledu na modelky v reklamách, pak je naděje na úspěch spíše malá. Vaše důvody by měly vycházet z vašeho vnitřního přesvědčení, případně z důvodů zdravotních. Často je to právě „vyhrožování“ lékaře, které nás konečně donutí se sebou něco udělat. Ideální také je svěřit se se svým odhodláním rodině a přátelům. Budou vás hlídat a připomínat vám, pro co jste se rozhodli. Mnoho lidí vytrvá právě i kvůli tomu, aby nezklamali své okolí.

Pochopení těla

Důležité je také pochopit, jak tělo skutečně funguje. Je nutné zapomenout na to, že vám s kily nahoře pomůže nějaký zázrak nebo kouzlo. Každé kilo dolů si budete muset „odedřít“. A tím nechceme říci, že je hubnutí jenom konstantní sebezápor. Ale nutně znamená, že změníte svůj životní styl, něco dělat přestanete a s něčím novým začnete. Je jisté, že se budete muset vzdát některých oblíbených jídel a třeba do svého každodenního programu zařadit sport. Všechno se ale dá udělat tak, aby vás to bavilo. Jde jen o to, jak k tomu přistoupíte.

Co je tedy nejdůležitější?

  • Změnit své smýšlení.
  • Uvědomit si, že vás to něco bude stát.
  • Zvolit si silnou a stálou motivaci.

Pokud se nejprve zaměříte na svou hlavu, bude vaše hubnutí konečně úspěšné. Mnoho lidí zapomíná, že právě naše mysl má obrovskou sílu, a když začnete od hlavy vše půjde snáz. A pamatujte – všechno chvíli trvá a výsledky se nedostaví hned, ale vyplatí se vytrvat.

Autor příspěvku: David