nebezpečné diety

Proč jsou diety nebezpečné?

Blíží se léto a letní horké dny jsou období, kdy se nedá nic dělat, jen se válet u bazénu v plavkách a s oblíbenou partou kamarádů. Jenže z tohoto letního radování má už nyní spousta lidí strach, a to zejména z toho důvodu, že se denně přejídá a není schopna se sebou něco dělat. Vánoční svátky plné jídla jsou už dávno pryč, proto nejde rozumět tomu, proč lidé necvičí a nedělají něco se svým tělem, pakliže jsou nespokojeni. Většinou problémy tkví převážně v tom, že se bojí, že nevydrží denně pít pravidelné množství vody. Stačilo by však se odrazit alespoň od části – tedy stačí, když nejdříve vypijí litr a následně vypijí dva, pak tři. Vše jde dělat i po krůčcích. Další problém tkví ve cvičení. Pravidelný pohyb je zárukou úspěchu, jenže pakliže si nikdo nenajde na tuto aktivitu čas, těžko se jim pomůže. Dbejte na to, abyste si vždy našli alespoň půlhodinu denně, protože i s ní můžete aspoň trošku přetransformovat tělo. Je to jen o rozhodnutí si najít ten čas. Pokud si budete stoprocentně jisti, že čas nemáte, nikdo vám bohužel tento mýtus nevrátí.

Mezi další zajímavosti patří to, že lidé se bojí pravidelné stravy, která je až osmdesát procent úspěchu. Neumí si představit, že denně budou muset jít zeleninu, ovoce, ryby nebo jiné produkty, které jsou pro tělo velmi prospěšné. Představa je doslova ničí, protože život například bez cukrovinek a sladkostí je pro ně naprosto nepředstavitelný. Pak se tedy nemůžeme divit, když přistoupí k dietám. Jenže ty jsou většinou důvodem, proč se jejich zdraví velmi rychle odebírá špatným směrem.

Diety jsou nebezpečné pro každého, avšak extrémně nebezpečné jsou zejména pro ty, kteří mají již před dietou zdravotní problémy nebo pro teenagery. Zdravotní potíže přijdou, i když je nechcete, protože každá dieta si stojí své. Nejhorší jsou tzv. drastické diety, díky kterým zhubnete třeba deset kilo za deset dní, což ne naprosto nepředstavitelné. Jestliže se vydáte tímto směrem, už nikdy nebudete mít v pořádku své zažívání a žaludek.

Největší potíže tkví převážně i v následném JOJO efektu, který vždy přichází ve chvíli, kdy rapidně hubnete. Pokud někdo zhubne extrémně rychle a po zhubnutí nevykonává žádnou činnost, která by se alespoň trošku podobala sportu, tělo si svá kila najde i tam, kde byste to nečekali. Během velmi krátké doby se k vám tedy dostaví trojnásobek vaší váhy.

Autor příspěvku: Admin