Růžové ovce pobouřily ochranáře zvířat. Je to barbarské a neuctivé, tvrdí

Co byste řekli na růžové ovce? Připadá vám to jako týrání zvířat? Byli byste proti? Právě nabarvení zvířat růžovou barvou vzbudilo mezi ochranáři zvířat velkou odezvu. Britský festival Latitude, který má jako maskota ovce, z nich několik obarvil na růžovo v rámci propagace. A to pobouřilo téměř tři tisíce lidí, kteří podepsali petici proti takovému jednání s tím, že jde o dehonestaci zvířete i jeho týrání.

Využívání zvířat k reklamě je dle nich zcela nechutné a odporující dobrým mravům. Ochranářům zvířat se především nelíbí ten fakt, že barva obsahuje chemikálie, které se z vlny snadno mohou dostat ovcím do očí nebo tlamy, a způsobit jim zdravotní potíže. Na to zástupci festivalu reagovali tím, že použili přírodní barvu bez nebezpečných látek, na kterou jsou zvířata zvyklá. Jejich zdravotní stav je prý pečlivě sledován a kontrolován každý den.

Patří ovce na festival?

To ale mnoho lidí příliš neuspokojilo. Většina protestujících pochybuje, že to ovcím může být i jen trochu příjemné, a považují to zhýralost a zcela nevhodné zacházení. Nelíbí se jim také to, že jsou ovce na festivalu přítomné, a tím pádem jsou vystaveny stresu i hlasité hudbě. Na to však reagovali lidé, kteří na festivalu pracují, a řekli, že o ovce je skvěle postaráno a že jsou naopak drženy v dostatečné vzdálenost tak, aby jim hluk ani lidé nemohli ublížit.

Latitude patří k jedněm z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších festivalů vůbec. Každoročně probíhá v chráněném parku Henham v Suffolku, kde se ho účastní desítky tisíc lidí. Najdete zde nejen hudbu, ale i jiné formy umění a vyžití pro celou rodinu. Letos festival proběhl od 18. do 21. července a růžové ovce byly jeho součástí. Jak to ale bude příští rok zatím není jasné. Pokud budou ochránci zvířat úspěšní, je možné, že ovce se již na festival nepodívají.

Autor příspěvku: David