Tanec jako oblíbený způsob televizní zábavy

Taneční show s názvem „StarDance…když hvězdy tančí“ patří již mnoho let mezi velmi oblíbené a sledované pořady České televize. V loňském ročníku sledovalo každý z deseti soutěžních večerů téměř jeden a půl milionu televizních diváků. Letos na podzim, konkrétně od dvanáctého října, se můžeme těšit na jubilejní již desátou řadu StarDance. A kdoví, možná některé z vás tanec inspiruje natolik, že se ho rozhodnete také vyzkoušet, sezona nejrůznějších plesů a tanečních zábav se blíží.

Kdo z hvězd bude letos tančit?

Divákům se první sobotní večer představí deset tanečních párů, tvořených jako vždy známými osobnostmi a profesionálními tanečníky. Zajímavostí je, že všichni taneční profesionálové v letošním ročníku soutěže jsou zcela noví, nikdo z nich ve StarDance ještě neúčinkoval. O titul krále či královny tanečního parketu tak budou společně bojovat biatlonistka Gabriela Soukalová a Martin Prágr, youtuber Karel „Kovy“ Kovář a Veronika Lišková, herečka Veronika Kubařová a Dominik Vodička, herec Miroslav Hanuš a Adriana Mašková, herec Matouš Ruml a Natálie Otáhalová, televizní moderátorka Nora Fridrichová a Jan Kohout, hudebník Ondřej „Xindl X“ Ládek a Markéta Dostálová, zpěvačka Tonya Graves a Michal Bureš, spisovatelka Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský, profesionální rybář a cestovatel Jakub Vágner a Michaela Nováková.

Drobné změny v porotě

Neodmyslitelnou součástí pořadu StarDance je oblíbená moderátorská dvojice Marek Eben a Tereza Kostková a také čtveřice porotců. Kromě zkušeného Zdeňka Chlopčíka a Tatiany Drexler letos v porotě nově zasednou herec Richard Genzer a bývalý profesionální tanečník Jan Tománek, kteří nahradí Radka Balaše a Václava Kuneše.

Pocta Karlu Gottovi i oslava svobody

Jako každoročně nebude v rámci desáté řady chybět benefiční večer věnovaný Centru Paraple a další tematické večery. Jedním z nich bude i speciální večer věnovaný Karlu Gottovi a jeho písním, další večery budou pak patřit pohádkovým melodiím či oslavě třicátého výročí Sametové revoluce.

Nejen StarDance

Populárnost pořadu StarDance je naprosto výjimečná, ale důkazem oblíbenosti tance je zcela jistě i existence dalších televizních pořadů, ve kterých tanec hraje či hrál důležitou roli, například Let’s Dance televize Markíza či Bailando televize Nova.

Autor příspěvku: David