Típněte cigaretu

Típněte cigaretu a zbavte se závislosti na nikotinu!

Skončit se zlozvykem, respektive s něčím, na čem už jste závislí, je vždy velice těžké. Je proto důležité postupovat správně, abyste se ke zlozvyku už nevraceli a závislosti se tak zbavili.

První krok: Odhodlání

Prvním a nejdůležitějším krokem je vaše vlastní odhodlání. Ať už ke skončení s kouřením máte jakýkoli důvod, je potřeba neustále si jej připomínat a motivovat se, abyste se k cigaretám lehce nevrátili. Musíte mít silnou vůli a ani na chvíli nepolevit. Některým lidem se osvědčila i metoda trestu – zvolte si nějaké pokárání za to, když na cigaretu jen pomyslíte.

Přestaňte ihned

Pokud chcete přestat, přestaňte ihned. Snižování denního limitu ze dvou krabiček na jednu, z jedné krabičky na pár cigaret a tak dále nefunguje. Neustálé odkládání nekouření je naprosto k ničemu.

V mnoha případech se lidé ke kouření vrací už jen z toho důvodu, že mají nezaměstnané ruce a mysl. Své neklidné ruce musíte zaměstnat jinou činností – hrejte si třeba s párátkem, kreslete si, mačkejte antistresový míček.

Své rozhodnutí přestat s kouřením podpořte i jinými změnami k lepšímu životnímu stylu – začněte si chystat zdravé svačiny, sportujte. Pomůže vám to setrvat v odhodlání něco na sobě zlepšit.

Buďte obklopeni blízkými

Vaše rozhodnutí nepochybně podpoří i vaši kamarádi a rodina. Přece jenom, foukání kouře do obličeje a jeho neustálé dýchání kdykoli jste na procházce je hodně nepříjemné. A pokud je někdo z nich také kuřák, třeba ho vaše rozhodnutí přesvědčí k tomu, aby se sebou také něco udělal a se zlozvykem skončil.

Autor příspěvku: Admin