Dovolená v Keni

Vše o dovolené v Keni

Afrika se stává čím dál více populární. Je to hlavně z toho důvodu, že je zde vážně co zažít. Pokud přemýšlíte nad tím, kam se letos vydáte na dovolenou za dobrodružstvím, Afrika je to pravé místo. Nejoblíbenější je zde safari, na které se vydává každý milovník zvířat. Díky možnosti safari uvidíte exotické a mnohdy ohrožené druhy zvířat ve volné přírodě, jindy je můžete spatřit jenom v zoologických zahradách v klecích a za sklem.

Je však nutné upozornit na to, že dovolená v Africe se neřadí k těm nejlevnějším, ale naopak k těm nejdražším. Ceny se mohou vyšplhat do obřích sum, většinou se začíná na čtyřiceti či padesáti tisících korun za jednoho. Nejlevnější je dech beroucí Keňa, o níž si nyní budeme povídat.

Než se vydáte do Afriky

Ať už poletíte do Keni či do JARU nebo do jiné země tohoto kontinentu, je nutné se naočkovat. Bez očkování to nejde. Doporučované očkování je proti žluté zimnici, dále se vyplatí investovat do očkování proti žloutence typu A i typu B. Nezapomínejte na očkování proti tetanu, proti břišnímu tyfu a proti meningokoku. Jestli se chcete vydat na safari, doporučujeme se naočkovat i proti vzteklině a choleře.

Potřebujete víza

Keňa není jako JAR, zde je nutné mít víza, která lze zakoupit i po přistání za necelých padesát dolarů. Vízum na týden stojí méně, zhruba dvacet dolarů. Vždy je samozřejmě možné vízum obnovit, záleží, jak dlouho pobudete v dané zemi.

Zdejší safari je jedinečné

Safari v Keni je něco zcela jiného, než safari v JARU nebo v jiných zemích Afriky. Kromě pozorování zvířat si můžete užít i přírodu, která je o něco obdivuhodnější než život zdejších zvířat. Keňa je známá svým obrovskými kameny a červeným pískem, který se v jiných zemích Afriky nevyskytuje.

Kromě Keni stojí za navštívení zmiňovaný JAR, Namibie, Zimbabwe nebo Zanzibar.

Autor příspěvku: Redakce