Zajímavosti o Římě

Zajímavosti o Římě, které ocení každý turista

Plánujete letos cestu do Říma? Co kdybyste navštívili místa, která jsou něčíma zajímavá? Jistě, zajímavé jsou i samotné římské památky, ale ty pro někoho mohou znamenat všednost. Pokud patříte k lidem, kteří cestují po světě nikoliv kvůli památkám, ale především proto, aby navštívili zajímavá místa, s nimiž se pojí nějaký příběh nebo zajímavost, přinášíme vám seznam právě oněch atraktivních míst, která ocení vidět každý vášnivý cestovatel.

Řím je v současné době hojně navštěvované místo světě. Lidé se sem sjíždějí především díky zmiňovaným památkám, ale Řím je také plný příběhů, které si člověk zkrátka a dobře sám nevymyslí. Pokud patříte k lidem, kteří příběhy doslova milují, zamilujete si i Řím a místa, která jsme vybrali jako ta nejzajímavější.

Campode Flori

Toto náměstí je známé především tím, že se zde koná to hlavní dění. Je to takzvané cetrum dění, ale ukrývá v sobě také jedno velké tajemství. Právě na tomto náměstí měla kdysi svůj hostinec oficiální milenka kardinála Rodriga Borgii – právě na tomto náměstí stál hostinec slavné Vannozzy Cattanei. Dodnes tu najdete její erb, když budete dobře hledat.

A abyste ho nehledali celý den, nachází se konkrétně nad vchodem do domu 13. Je tam erb dělený jiným erbem.

Španělské náměstí

Španělské náměstí se dnes řadí k těm nejnavštěvovanějším v Římě. Je to z toho důvodu, že je zde klid a že zde můžete na každém kroku relaxovat. Mnozí lidé se schází zejména na Španělských schodech na zmiňovaném Španělském náměstí. O tomto místě také existuje jistá zajímavost. Jeden ze zdejších luxusních obchodů, který najdete v té nejbližší čtvrti od Španělského náměstí, navrhl sám Jan Kaplický. Konkrétně se jedná o módní dům číslo 8 na ulici Via Bocca di Leone.

Ulice Via Bocca di Leone mimochodem protíná slavnou módní tepnu, kterou je Via dei Condotti.

Autor příspěvku: Redakce