madarsko

3 důvody, proč navštívit Maďarsko

Máte před sebou volný víkend a přemýšlíte nad tím, že někam vyrazíte? Českou republiku už máte procestovanou, a tak uvažujete nad tím, že se vydáte do zahraničí. Doporučit vám můžeme Maďarsko, které je v současné době velmi vyhledávané, a to hned ze tří důvodů.

Úvodem je nutné si Maďarsko trochu představit. Sice mnozí lidé vědí, kde země leží, tím však veškeré vědomosti týkající se Maďarska končí. Maďarsko je označováno za zemí lázní, vína, ostrých jídel a divného jazyka. Maďarsko, jaké ho známe dnes, je pouze součástí historického Uherska, to však není jeden z důvodů, abychom Maďarsko navštívili.

Pokud zvažujete návštěvu této země, zde jsou tři důvody, proč Maďarsko navštívit.

Maďarská kultura

Maďarská kultura je velmi rozmanitá a je velkým lákadlem. Málokdo ví, že v minulosti bylo právě Maďarsko kulturní velmocí, kulturní zvyky a tradice se zachovaly dodnes. Za centrum kulturního dění lze považovat Budapešť, dalším kulturním centrem je také město Debrecín či město Pécs.

Jídlo

Dalším lákadlem a důvodem, proč navštívit Maďarsko, je jednoznačně jídlo. Nejvyužívanější ingrediencí je paprika, bez ní to Maďaři snad ani neumí. Bez papriky by nebyla skvělá gulášová polévka, nevznikl by paprikáš ani tokáň či čabajka. Samozřejmě paprika není to jediné důležité v maďarské gastronomii. Hojně využívanou ingrediencí je také cibule nebo vepřové sádlo.

Co se týče příloh, nejčastěji se setkáte s oblíbenými i nenáviděnými haluškami nebo s nudlemi. Pokud budete chtít během svého pobytu vyzkoušet něco typicky maďarského, doporučujeme vyzkoušet zdejší guláš nebo debrecínku.

Termální lázně

Jak již bylo zmíněno, Maďarsko je země termálních lázní, jezdí se sem také za odpočinkem a relaxací. Mezi nejoblíbenější termály patří termální lázně Mosonmagyaróvár, které najdeme severozápadně od Györu. Za jakéhokoli počasí a v jakémkoli ročním období jsou lázně připravené na vaši návštěvu. Specifický je pro lázně zdejší pramen, který se nachází v žebříčku nejúčinnějších léčivých vod Evropy.

O ubytování v lázeňském městě Mosonmagyaróvár není nouze, pomoct může cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava s.r.o.

Autor příspěvku: Admin