vrchol Lysé hory

3 možnosti, jak se dostat na vrchol Lysé hory

V České republice existuje řada míst, která bychom alespoň jednou v životě měli vidět. Jsou to nejen různé zámky, hrady nebo jiné památky, ale také různé přírodní oblasti, které nikde jinde ve světě nenajdeme. Mezi tyto přírodní oblasti se řadí nejen různá skalnatá města, jako jsou Prachovské nebo Adršpašské skály, ale jsou to také oblíbené přírodní oblasti, jako jsou třeba Krkonoše nebo Beskydy. Konkrétně Beskydy patří k těm nejvyhledávanějším oblastem v Česku, kam se nejčastěji jezdí na dovolenou.

Samozřejmě do Beskyd nemusíte jezdit jenom na dovolenou nebo na prodloužený víkend, ale můžete se sem vydat jenom na jednodenní výlet, který strávíte nejspíše na Lysé hoře. Lysá hora je zdejší nejvyšší vrchol a rozhodně má co nabídnout nejen v současném ročním období, ale také i v těch dalších. Každé roční období zde je jinak jedinečné a jinak okouzlující.

Jak se na Lysou horu dostanu?

Tento nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd můžete vidět z různých perspektiv. Můžete se na něj vydat pěšky, ale jiný pohled vám na Lysou horu dodá kolo, s nímž se taky můžete dopravit na tento vrchol. Nicméně turistická pěší túra je mnohem lepší, než kolo, protože budete přírodu kolem sebe vnímat mnohem intenzivněji.

Na Lysou horu se samozřejmě dostanete díky mnoha turistickým cestám, které vedou z různých míst. Nejoblíbenější je nejspíše cesta nazvaná „Bezručův výplaz“, což je turistická túra pojmenovaná po našem českém básníkovi, který to zde měl opravdu velice rád. Vede z Ostravice, která leží pod Lysou horou, tudíž ji rozhodně neminete.

A co když bych zde chtěl přespat?

Jestli se vám výlet krapet prodlouží a už se vám v noci nebude chtít jet domů, pak se rozhodněte zde přespat. Možností ubytování je zde opravdu spousta, a tak si rozhodně vyberou i ti nejnáročnější lidé. Nejvíce možností k ubytování nabízí rekreační centrum Sepetná, která má ve své nabídce nejen hotel, ale také i penzion či chatu, kde se mimo dobrého spánku i skvěle najíte. Můžete si zde půjčit i kola nebo koloběžky. Taky zde naleznete mnoho možností k zábavě, pokud by třeba začalo pršet.

Autor příspěvku: Admin