Autorská tvorba

Autorská tvorba

Ve světě muziky je toto slovní spojení velmi důležité, avšak dělat autorskou tvorbu je velmi, velmi těžké.

Co to znamená?

Autorská muzika, je originální a jedinečná hudba a to z toho důvodu, že kapela si píše a zhudebňuje písničky sama. Mezi autorskou písničku se považuje song, který vznikl od počátku až do konce uvnitř kapely. Jde o to, že členové sami píší texty, vymýšlí hudbu a dávají své tvorbě tvář a koncept.

Mnohým lidem se autorská hudba moc líbí, protože je to něco nového, svého a originálního. Přeci jen, naučit se doma X songů jako přes kopírák a pak je zahrát před lidmi je sice těžké a náročné, ale je to jen kopírování. Muzikanti hrající převzatou tvorbu hrají převážně pro bohaté publikum. Přeci jen lépe se hraje pro plný sál, který vyžaduje například Kabáty, než pro deset lidí, kteří si přišli poslechnout vaši osobní muziku.

Proč je to obtížné?

Jak je již výše naznačeno, je to velmi těžké. Zejména z toho důvodu, že naučit lidi poslouchat něco nového a neznámého, není jen tak. Zejména, když víme, že obecně lidí v naší zemi si velmi těžko zvykají na nové věci a změny.

Jak to chodí?

Ze začátku je třeba počítat s tím, že počáteční koncerty budou spíše takové veřejné zkoušky, ale věřte, že třeba slavná skupina Mandrage, která hraje taktéž vlastní tvorbu, má již kvantum fanoušků a přibývají další.

Hudba dělaná srdcem potřebuje čas. Čas na seznámení, oťukání a taktéž na prolétnutí světem. Ona si své fanoušky zajisté najde. Jen to občas opravdu déle trvá. Důležité je nezoufat a jít si za svým snem. Pokud vás vaše hudba baví a naplňuje, nevzdávejte to. Jednou váš čas přijde a vyprodáte divadla a haly stejně jako kapela Mandrage nebo Kabát.

Finance

Pokud kapela nemá nějakou agenturu, která má muzikanty pod svými ochrannými křídly, nebo managera, který bude shánět koncerty, vydavatele, producenty a taktéž nějaký přítok financí je to složitější.

Zprvu je třeba počítat s tím, že než vám muzika nějakou korunku vrátí, je třeba do ní investovat. Ale nebrat to tak, že do ní sypete peníze a nic, ale jako dlouhodobou investici, která se zúročí.

Vrátit se vám penízky můžou v podobě

  • zážitků
  • koncertů
  • turné
  • vyprodaných hal
  • vydaného videoklipu
  • natočené desky
  • kvalitního vybavení
  • tak i finanční ohodnocení za koncerty a vystoupení

Ve výsledku se můžete dostat až do situace, kdy ani nebudete muset řešit nějakou organizaci koncertů, protože lidi sami si vás budou žádat a objednávat. Což je pro muzikanty ta největší odměna.

Autor příspěvku: Admin