beskydy

Beskydy jako oáza klidu

Naše Česká republika je nádherné místo. Pokud rádi cestujete a poznáváte kouty naší země, podpoříte tím také naše podnikatele, ekonomiku a lepší život nás všech. Toužíte-li po klidu, můžete navštívit i klidná místa v Beskydech. Oáza klidu se nejlépe mimo prázdninovou sezónu během července a srpna dá najít na místech, která si představíme. Za krásami české přírody můžete vyjíždět, během prodloužených a klidných víkendů. Zkuste navštívit i ta nejoblíbenější místa jako jsou Pustevny plné typických dřevěných staveb postavených v lidovém stylu Dušana Jurkoviče.

Od Pousteven K Radhošti

Nádherným místem je také Radhošť, na jehož vrcholu stojí velmi půvabná dřevěná kaple se sousoším svatého Cyrila a Metoděje i socha Radegasta, dávného boha slunce, vítězství a války od autora Albína Poláška. Do Beskyd se v zimě jezdí na lyže, ale během jara, léta i podzimu hlavně za přírodou. Mnoho nejkrásnějších částí hor a přírody je chráněno sítí národních parků propletených stezkami. Beskydy nabízí mnoho krásných výhledů, spoustu rozhleden a tradiční lidovou kulturu, která vás převede do zcela jiné doby. Asi k nejkrásnějším a nejnovějším skvostům patří Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm. Před pěti lety je postavená podle původního návrhu pocházejícího z roku 1896.

Oáza klidu v nitru Beskyd

Klidným místem, kde budete téměř sami, je okolí Velkých Karlovic. Doporučit můžeme hotel Horal s rozsáhlým spa a termálními bazény. Komornější a příjemnější je hotel Lanterna vhodný pro milovníky samoty, kde je opět všechno. Kvalitní spa i spousta procedur, výborná restaurace, v zimě i sjezdovka a je to skvělá základna pro vaše výlety. Dva kilometry nad chatou je rozhledna Miloňová, která ve vás zanechá nádherné kouzlo před západem slunce. Piknik u západu slunce vás určitě nadchne. Pod chatou je fotostezka Valachy, která vede krásnou krajinou, a lemují ji informační tabule se základy focení přírody. Krásná procházka vede ze sedla Čarták na Soláni k vrcholu Třeštík či k prameni Vsetínské Bečvy.

Autor příspěvku: Admin