Buďte blíž Africe

Buďte zvířatům blíž – vydejte se do Afriky!

Málokdo už dneska jezdí na dovolenou jenom čistě za rekreací. Většinou se na oddychové dovolené jezdí během horkých, letních dnů, ale už je dávno po létě, ale dovolenou si můžete vychutnat i během ostatních ročních období během roku. Samozřejmě už nemusíte jet jenom k moři, kde je to stále stejné, ale vydejte se prozkoumávat něco jiného – trochu odvážnějšího, abyste zažili dobrodružství, které se jen tak někde zažít nedá.

Takových míst, která můžete takto navštívit, je dneska habaděj. Navíc se k nim dostanete opravdu jakkoliv – doprava je dneska vážně na vysoké úrovni a neustále se přidávají například oblíbené letecké spoje, které jsou dnes využívané mnohem více, než jiné způsoby dopravy. Měli bychom však vědět, kam vyrazit, pokud bychom se opravdu během roku rozhodli vyrazit na nějakou dobrodružnější dovolenou.

U nás zima, tam je teplo!

Pokud byste zatoužili třeba v zimě po nějakém skvělém místě, kde se ohřejete, pak je právě Afrika to pravé. Právě tento kontinent je naprosto opačný tomu našemu – když je tam teplo, u nás je tu zima. Když je u nás léto, tam je trochu chladnější měsíc. Proto se není čemu divit, když je Afrika vyhledávaná a navštěvována až během zimních zdejších měsíců.

Nicméně toto velké africké dobrodružství dneska nadchne doslova každého. Sice se nejedná o nějakou levnou dovolenou, ale peníze, které do této africké dovolené dáte, tak ty vám za to rozhodně stojí. Něco takového se jen tak nezažije!

Jako kdyby byla zoologická zahrada otevřena!

Součástí každého takového pobytu v Africe bývá samozřejmě výjezd na safari. Je to plné adrenalinu, protože přece jenom narušíte jakési přirozené fungování, přirozený život zdejším zvířatům. Potkáte se zde s gepardy, se lvi, kteří můžou samozřejmě hned zaútočit, protože jim narušujete jejich teritorium. Ovšem i za toto nebezpečí to stojí!

Mezi nejoblíbenější místa se řadí hlavně Keňa, dále také Tanzanie nebo i JAR.

Autor příspěvku: Redakce