cestovani

Cestování nalehko, aneb jak si sbalit co nejméně super věcí

Cestování nalehko se rozmáhá stále více. Na to nemusíte být ani boháč. Zde hraje hlavní roli jednoduchost a dostupnost, žádné hranice. Stačí jen sbalit si příruční zavazadlo pod 10 kg, sehnat levnou letenku, zajistit si levné ubytování v hostelu či přes couchsurfing a vyrazit. Cestování na lehko má zcela nový rozměr a otevírá nám nové možnosti. Jde to totiž stále lehčeji a podstatně levněji. Balení je na začátku nejdůležitějších částí každé výpravy za poznáním. Po pár absolvovaných cestách to půjde velmi rychle. Do malého batohu se toho moc nevejde a to je ve výsledku velká výhoda.

Výhody cestování nalehko

Jakmile získáte systém a odzkoušíte si, co během svého cestování opravdu využijete, pak máte vyhráno. Na další cestu budete mít sbaleno během 5 minut a ještě lehčeji. Ušetříte místo v batohu, čas i peníze, proto můžete víc cestovat. Ušetříte například čas na letišti, protože nemusíte k odbavení, peníze za zavazadlo, které nevezete. Asi všechny aerolinky, a to i ty nízkonákladové mají příruční zavazadlo zdarma. To ale raději vždy zkontrolujte a ověřte si vždy povolené rozměry a hmotnost. Ono se to totiž liší. Ušetříte také za místní dopravu, neboť s lehkým batohem se dostanete kamkoliv bez problémů i pěšky. Nemusíte mít žádnou náhradní obuv, stačí jak si obujete kvalitní obuv přímo na cestu. Na místě ušetříte čas, neboť již cestou do hostelu projdete velký kus oblasti a podíváte se, co stojí za vidění. Ušetříte také čas při přípravě na přesun i za přesun do další lokality. Máte rychle sbaleno a můžete většinou zase pěšky.

Vlastní batoh

Zabalit batoh v maximálních rozměrech nejčastěji 55 x 35 x 20 cm pod 10 kg je ze začátku pořádný oříšek. Zkušenější pak zabalí i pod 7 kg. Důležitým faktorem jsou rozměry batohu. Vybírejte batohy, které jsou pro tyto účely již speciálně vyrobeny s maximálním využitím prostoru. Pozor ale na to, že pak nemusí být moc pohodlné na nošení. Vždy zkoušejte. Je třeba také dodržet bezpečnostní pravidla. Batoh musí projít případnou kontrolou, tedy musí se dát vsunout do kontrolního rámu na rozměry. Takže vždy googlete na stránkách daných aerolinek, měřte a předem važte. Necestujete s nepovolenými předměty a množstvím tekutin. Další možností je sbalit sportovní nebo trekový batůžek, který pro cestovatele má hlavní výhodu a tou je praktická stránka. Nemusíte mít kufr na kolečkách nebo do ruku, ale dáte si batoh jednoduše na záda. Nevýhodou je pouze rozměr, který nebude směřovat k maximálnímu využití prostoru, ale pro cestovatele „nalehko“ to přece nevadí? A můžete snadno prozkoumat přírodu a hory daleko za hranicemi.

Autor příspěvku: Admin