Chorvatsko

Chorvatsko je stále oblíbenou destinací

Děti se často dostanou do takového stádia, kdy se rozhodnou, že dané letní prázdniny pojedou k moři. Vysvětlování rodičů, že si nemohou vzít dovolenou nebo že nemají dostatek financí, je naprosto nezajímá, a tak tedy rodiče jsou určitým způsobem přitlačeni ke zdi a berou děti k moři. Pakliže jste se i vy dostali do takové situace, zapomeňte na zájezdy třeba na Kanárské ostrovy či do daleké Itálie. Sice se Itálie řadí ke skvělým místům a jedná se o výbornou rodinnou dovolenou, ale pokud máte děti malé, stejně si tento výlet nebudou tak moc pamatovat. Dbejte tedy raději na to, aby děti viděly moře a vás to nestálo tak moc. Proto vyjeďte do Chorvatska.

Chorvatsko je stále dobrou variantou ve chvíli, kdy opravdu nevíte, kam se podívat. Toužíte po relaxaci a moři, ale nemáte příliš moc financí. Jelikož se sem dostanete i autem, není co řešit. Pakliže nemáte děti, vezměte svou oblíbenou partii kamarádů a vydejte se za dobrodružstvím. Sice se nebude jednat o prozkoumávání ostrovů nebo hraní v kasinech, ale jednoznačně se vám i taková dovolená bude líbit.

V Chorvatsku se navíc celkem dobře domluvíte, i když nemluvíte zrovna plynule anglicky. Jelikož je zde mluva trošku podobná, vždy alespoň víte, o co se v daném rozhovoru jedná. Objednat si jídlo nebo koupit pití jistě zvládne i naprostý začátečník.

Pakliže ale máte děti, jedná se o vaši jasnou volbu. Pro každé dítě by měla být tato destinace první, ve které spatří moře. Dlouhou cestu ani nepoznají, protože pokud pojedete v noci, budou určitě spát. Nebudou vás tedy nervovat s otázkami, kdy tam budete nebo že mají hlad či že potřebují čůrat. Na dovolených jsou děti zkrátka někdy přítěž, ale bez nich by nakonec daná chvilka odpočinku nebyla to pravé. Mnohdy se dokonce stane, že se dětem moře nelíbí, protože je velmi slané a několikrát si lokly vody. Potom se můžete stoprocentně spolehnout, že další rok je můžete vzít pouze na Šumavu k babičce, kde se rádi vykoupají v jezeře za domem.

Autor příspěvku: Admin