Chystáte se do Itálie? Přinášíme to, co byste měli o Itálii vědět

Chystáte se do Itálie? Přinášíme to, co byste měli o Itálii vědět

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste si udělali takzvaný road trip po Itálii? Road tripy, tedy dovolené v automobilech, kdy se přemísťujete z místa na místo, jsou v současné době velmi oblíbené, lidé totiž chtějí vidět celý svět, chtějí vidět to nejzajímavější z celé země najednou. A road tripy po Itálii se staly jedny z nejoblíbenějších, jelikož do Itálie se nejede tak dlouhou dobu, navíc je zde mnoho nádherných míst, které stojí za vidění. K nejvíce navštěvovaným se řadí Řím, Florencie, Benátky a samozřejmě také Pisa. Nicméně pokud se do Itálie chystáte, měli byste vědět pár zásadních věcí o této zemi a o lidech, kteří zde žijí.

Povinností každého turisty je zjistit si dopředu, jak to v dané zemi, do níž se chystá, funguje. Ne všude jsou tradice stejné, ne všude si lidé podávají ruku, když se vidí, ne všude se mohou lidé objímat. Kultura, zvyky, tradice i chování lidé je v každé zemi jiné, Itálie samozřejmě není výjimkou. Prozraďme si tedy to hlavní, co o této zemi musíme vědět.

Jídlo jako potěšení

V Itálii se setkáte s přesně daným rozvrhem, kdy se obědvá, večeří a snídá. Fastfoody nebo jídla za pochody jsou tu jen lákadla pro turisty, praví Italové vědí, že jídlo je potěšení i obřad, že bychom se při této části dne měli uklidnit a užít si to, co nám bylo uvařeno. Večeří se zde zpravidla až v devět hodin večer, aperitiv se podává mezi pátou až půl osmou hodinou večerní.

Italové jako vstřícní lidé

U Italů je zcela běžné, že si pohovoří zcela bez zábran i s naprosto cizím člověkem, kterého třeba potkají na ulici. Pro Italy je kontakt jakýmsi motorem života, rozhovor je podle nich umění, k němž se snaží přistupovat, jak nejlépe dovedou.

Život je tady a teď

To nejdůležitější, co se můžeme od Italů naučit, je to, že život je tady a teď. To znamená, že život není jen honba za něčím, je to zkrátka přítomnost, nikoli budoucnost ani strach z minulosti. Díky Italům si uvědomíme, že spěchat se nevyplácí, že bychom se měli na chvilku zastavit a zklidnit, jelikož o to tu jde. Musíme si život užívat a ne utíkat společně s ním.

Autor příspěvku: Redakce