Co jste možná nevěděli o Švédsku

Co jste možná nevěděli o Švédsku

Každý kout země nabízí něco krásného – někde se vám bude líbit víc, někde míň. Svou letošní letní dovoleno nemusíte strávit pouze u moře, což je pro mnoho lidí tradicí. Můžete se vydat poznávat jiný kout země, který je krásnější než všechny moře dohromady. Co třeba letos vyjet do Švédska, které je známé svým minimalistickým skandinávským designem nebo modro-žlutým logem oblíbeného řetězce s levným nábytkem a vybavením IKEA? 

Samozřejmě Švédsko není jenom o zmiňovaném obchodním řetězci nebo o minimalistickém skandinávském designu. Je také o barevných chatkách nebo zdejším hokejovém týmu. Švédsko toho nabízí opravdu mnoho, přesto lidé se Švédsku celkem vzdalují. Je to velká škoda, vždyť Švédsko se řadí k opravdu nádherným destinacím, kde zažijete třeba hezký prodloužený víkend.  

Pokud se chcete do Švédska podívat, nabízí se otázka, co o Švédsku musíte vědět. Vybrali jsme jen to nejzajímavější, co jste o Švédsku možná doposud nevěděli.  

To nejzajímavější o Švédsku 

  • Věděli jste, že Švédi jsou milovníky kávy? Nenajdete na světě nikoho, kdo by pil víc kávy než Švédi.  
  • Pokud chcete odjet do Švédska na delší dobu, pak se vyplatí umět základní pojmy švédsky. Základní švédština vám pomůže při hledání práce, Švédi navíc uvidí, že se snažíte.  
  • Věděli jste, že potraviny, které obvykle u nás seženeme ve skle (jako příklad uveďme třeba majonézu nebo hořčici), najdeme ve Švédsku v tubě, které jsou podobné tubám, v nichž u nás máme zubní pastu? 
  • Věděli jste, že Švédové jsou milovníky přírody? Pokud jste i vy milovníkem turistiky a outdoorových aktivit, pak se ve Švédsku rozhodně nebudete nudit.  
  • Když budete ve Švédsku, nezapomeňte na to, že se zde zavírá brzy. Tedy myslíme obchody, které zavírají nejen o víkendu už před sedmnáctou hodinou.  
  • Pokud se budete ve Švédsku nacházet během zimy, připravte se na to, že zdejší zimy jsou opravdu dlouhé a tmavé. Není výjimkou, že vám sluníčko bude svítit jenom tři hodiny denně.  

Autor příspěvku: Redakce