Co nepostrádat na procházce se psem?

Co nepostrádat na procházce se psem?

Procházky se psem mnohdy bývají otravné, ale většinou se jedná o příjemné části dne, kdy si na chvilku odpočineme, kdy relaxujeme a jsme takzvaně “offline”. Stejně jako vy si jistě procházky zamilujete. Miluje je i pejsek, kterého nejen, že vyvenčíte, ale také s ním jste chvilku jinde než doma, kde to moc dobře zná. Taková procházka se psem však může být i cvičná hodinka, kdy pejska naučíte novým povelům. Proto se na procházku pořádně vybavte, nikdy nevíte, jak dlouho na procházce budete. 

Chovatelských potřeb máte doma jistě habaděj, do tašky však sbalte jen to nejdůležitější, co byste mohli na procházce využít. Co by tedy v tašce mělo být?

• Vodítko

I když jdete jen na polní cestu za dům, kudy obvykle neprojde ani noha, je dobré mít u sebe vodítko. Může se stát, že narazíte na zatoulaného psa nebo na souseda, který si zrovna krátil cestu z práce. Zkrátka a dobře, vodítko je dobré mít vždy po ruce, i když máte pejska vycvičeného a i když poslouchá na slovo. Může se stát leccos, bez vodítka na procházku nechoďte. 

Vodítko je prodloužená ruka majitele psa, je jen na vás, jak bude dlouhé. Jestliže pejska chcete při procházce cvičit, mějte u sebe kratší vodítko, kde není tak velká vůle. 

• Pamlskovník

Vyplatí se u sebe mít i pamlskovník, do něhož si schováte pamlsky pro pejska pro případ, že by uposlechl povel a vy ho chtěli odměnit nějakou dobrotou. Pamlskovníky jsou na procházce dobrá věc, přece jen na procházce nejvíce zjistíte, jak vás pejsek poslouchá a jestli vůbec poslouchá. 

• Hračka pro psa

Hračka v podobě kostičky nebo hračka jiného tvaru se vždycky hodí. Pejska mnohdy procházka nebaví, proto je dobré, když u sebe budete mít hračku, s níž budete moct aportovat. Ne každý pejsek se nadchne pro obyčejný klacík, barevné hračky jdou navíc dobře vidět, tudíž se v trávě jen tak neztratí a pejsek je vždy zaregistruje.

Autor příspěvku: Redakce