Divadelní představení

Divadelní představení v atomovém krytu? A proč ne?

Kultura je v České republice poměrně na vysoké úrovni. Neustále se jeví větší a větší zájem o oblíbená divadla. Lidé si kupují předplatné, lidé touží jít na divadelní představení, kde vystoupí jejich oblíbený umělec. V poslední době jsou divadla natolik oblíbená, že si lidé dokonce kupují i předplatné a chodí do divadel pravidelně. Je to skvělé, protože právě tak se lidé odnaučí tomu, aby vysedávali jenom u počítače nebo u televize a nepoznávali tak okolní svět.

Dnes najdete divadla v každém větším městě. Mnohá velká města neustále zkouší divadla přenést do těch nejabsurdnějších míst, aby tak nadchnuly své obyvatele. V tomto však nejvíce překvapilo Brno, které se rozhodlo, že se bude divadelní představení odehrávat rovnou v atomovém krytu. Na diváky tak dýchne nejen atmosféra z divadelního představení, ale rozhodně na ně dýchne i atmosféra z tohoto krytu jako takového.

Kdy bude první představení?

Brňané a ti ostatní, kteří si koupí představení na první divadelní představení v atomovém krytu 10-Z, se mohou těšit na unikátní představení nazvané Cikánský boxer. Odehraje se už 12. září, což už je takřka za dveřmi. Jedná se o německé drama, které napsala autorka Rike Reiniger. Zde si však zahrají herci pod taktovkou režisérky Gabriely Ženaté. Pokud vás zajímá hlavní role, tu ztvární dokonalý Filip Teller.

O čem bude děj této divadelní hry?

Co se týče této divadelní hry, tak se jedná o život Johanna Trollmana. Je to boxer a celá divadelní hra odráží jeho životní osudy. V roce 1933 se stal mistrem Německa v polotěžké váze, ovšem poté musel narukovat před druhou světovou válkou. Ovšem jelikož byl Rom, byl umučen, a kde jinde, než v koncentračním táboře.

Přijďte se tedy podívat na to, jak je právě tato tématika zpracována. Atomový kryt má vchod na Husové ulici a vleze se do něj až devadesát lidí, proto buďte mezi nimi. Pokud byste tuto premiéru nestihli, repríza se bude konat o měsíc později, konkrétně 5. října.

Autor příspěvku: Redakce