Festival sci-fi filmu

Festival sci-fi filmů bude nejen v Praze

Pomalu, ale jistě se blíží teplé období, což znamená, že můžeme nejen obnovovat náš šatník, ale také můžeme začít plánovat nejrůznější akce s kamarády, které se týkají například táboráků, výletů a především festivalů. O festivaly už ani ze začátku března nebude nouze. Pomalu se začíná rozjíždět festivalové období, které je vždy plné hudby, filmů a zábavy. Ten, kdo každoročně nenavštíví alespoň jeden festival, nežije zrovna dobrý a pestrý život. Festivaly jsou o sbírání zážitků a z těch se přece život skládá.

Vše nyní započíná velkým festivalem sci-fi filmů. Future Gate se letos bude konat nejen v Praze, ale také v Brně a Ostravě. Tři největší města Česka tedy navštíví čtvrtý ročník festivalu, který se uskuteční už od třiadvacátého do šestadvacátého února v pražském Biu Oko, dále od prvního do čtvrtého března v brněnském Artu a potom i v Ostravě, kde se v kinosálu Světa techniky filmy představí od sedmnáctého do osmnáctého března. Letos se můžete těšit na tématiku vztahů lidstva a inteligentních strojů.

V připraveném programu se můžete těšit nejen na novinky, ale také na kultovní snímky z žánru vědecko-fantastické literatury. Nebudou samozřejmě chybět klasické snímky jako Terminátor s fantastickým Arnoldem Schwarzeneggerem. Můžete se dále těšit třeba na parádní snímek Stevena Spielberga E. T. mimozemšťan, který se zapsal do paměti jak dospělých, tak i dětí.

Abyste se nalákali na festival i s novinkami, těšte se tedy třeba na komedii Moonwalkers. Herecké obsazení novinky vás absolutně dostane. Abyste ovšem všemi smysly vpluly do tohoto festivalu, bude na vás čekat i přehlídka robotů, expozice obrazů předních českých sci-fi kreslířů a také i futuristický bar. Pro lepší vzpomínky je pro vás zajištěn dokonce i program plný besed a tematických přednášek. Je se tedy opravdu na co těšit!

Autor příspěvku: Admin