Hubnuti a chyby

Hubnutí a chyby, kterých se při něm dopouštíme

Pomalu, ale jistě se blíží jaro, což znamená, že do léta chybí už jen tři měsíce, během kterých můžeme zhubnout do plavek. Bohužel pevná a štíhlá postava k nám nepřijde mrknutím oka – musíme pro ni opravdu dřít. Pravidelná strava, pitný režim a cvičení jsou tři pravidla, díky kterým dosáhneme toho, po čem sníme, a to do letních měsíců, musíme ale začít ihned. Dbejme ale na to, abychom se nedopustili zbytečných chyb, díky kterým bychom efektivního zhubnutí nedosáhli.

1. Půl sedmé večer? To už nejím!

Spousta lidí si mylně myslí, že pokud sní ještě nějaký druh potravin po šesté nebo po sedmé večer, tělo už nespaluje. Tedy vše, co stráví, se přemění na nechtěná kila, které potom jdou pouze stěží zhubnout. Není zakázáno po šesté hodině jíst, jen dbejte na to, abyste jedli vždy dvě hodiny před spánkem.

2. Cvičím, tudíž můžu jíst naprosto všechno

Omyl! Dorty na odměnu po sto klicích jsou naprosto nepřijatelné. Každou nezdravou surovinu spalujeme opravdu strašně dlouho, dejme tomu například vypití jedné malé láhve coca-coly. Sice vypití této láhve zabere sotva pár minut, ale spálíme ji až za více než hodinu. Půlhodina tedy opravdu nestačí. Pokud si navíc po půlhodinovém cvičení dopřejeme za odměnu nějakou sladkou tečku, spalovat můžeme tedy takřka neustále.

3. Stop dietám!

Dieta je velkým nepřítelem každého hubnutí. Je nejen těžké ji dodržet, ale také s ní vůbec začít. Jenže diety jsou v naprostém rozporu s hubnutím, protože sice zhubneme pět kilo, ale následný JOJO efekt je naprosto neuvěřitelný. Sice díky hubnutí ztratíme pět kilo, ale nabereme opět dalších dvacet. Nemyslete ani jen zlomek vteřiny na ovocné, zeleninové či třeba rýžové diety, o kterých mluví v televizích. Je všeobecně známo, že dopoledne se doporučuje jíst především ovoce, odpoledne spíše zelenina. Drastické diety v sobě ale často nesou především celodenní konzumaci například citrusů. A ty samozřejmě našemu tělu neprospívají.

Autor příspěvku: Admin