Hudba na sychravé podzimní večery

Hudba na sychravé podzimní večery

Podzim je plný různých emocí – máme splín z toho, že skončilo léto, ale zároveň se začínáme těšit na zimu. O podzimu se říká, že je to jeden z nejdepresivnějších období v roce. To však můžeme změnit poslechem té správné podzimní hudby!

Americká podzimní klasika

The Neighbourhood a jejich skladba Sweater Weather se hned od začátku stala podzimním hitem. Píseň plná emocí, která se svým vlastním způsobem loučí nejen s létem a vítá nové roční (a tak trochu i životní) období. Videoklip k písni vyšel v březnu roku 2013 a jeho černobílá vizuální podoba podtrhává dojem z celé písně. Píseň je tak chytlavá, že si na ni nakonec vzpomenete kdykoli v průběhu celého roku!

Ed Sheeran a zase Ed Sheeran

Vypadá to, jako kdyby se sympatický anglický zpěvák specializoval především na psaní podzimních písní. Jeho skladby jsou romantické, vyvolají ve vás emoce, donutí vás tancovat, smát se i plakat. Do podzimního playlistu bychom mohli zařadit snad celou jeho tvorbu, ovšem vyčnívají skladby I See Fire, Little Bird, Castle on the Hill a Don’t. Pokud by vás Ed Sheeran oslovil, mám pro vás skvělou zprávu – v červenci se chystá vystoupit v Praze!

Nohavica, Neckář a Mirai

Nesmíme opomenout ani české skladatele a zpěváky. Karel Plíhal a Jaromír Nohavica dali před pár lety dohromady píseň s názvem Podzimní. Objevila se na albu Králíci, ptáci a hvězdy a už jen podle názvu si můžeme být jisti, že je ideální na chladný podzimní večer. Tak samo Neckářův Podzim a v neposlední řadě taky Mirai se svou Cestou z města. Dejte na chvíli sbohem městu a svým starostem a vyrazte do barevné podzimní přírody!

Autor příspěvku: Admin