Ideální podzimní čtení

Ideální podzimní čtení

Podzim je období plné sychravých odpolední. Déšť, chlad a vítr si přímo žádají, abychom dny trávili v posteli pod peřinou – nejlépe s teplým čajem a dobrou knížkou v ruce. Na chvíli  se vzdálíme od reality, vtělíme se do postav a prožijeme jejich příběh tak, jako by byl náš. Zkrátka zažijeme dobrodružství, aniž bychom museli opustit teplo svého domova. Ovšem kterou knížku zvolit?

Nezavrhněte české autory

Česká literatura se může pyšnit několika skvělými autory. Jedním z nich je Zdeněk Svěrák. Je to člověk se skvělým smyslem pro humor, který není nijak výrazný, přesto jej každý pochopí a zasměje se mu. Sáhněte po některé z jeho povídek a užijte si zábavné odpoledne plné situací, nad kterými by se člověk obyčejně pozastavil, ale které pan Svěrák popisuje s neskutečným nadhledem.

Za zmínku stojí také jeho kniha s názvem “Po strništi bos”, která se dočkala i filmového zpracování a v kinech jste je mohli zhlédnout již v roce 2017.

Vyřešte zločin

Detektivky jsou skvělým žánrem pro ty, kteří si užívají napětí. Pokud patříte mezi ně, kniha “Pět” vás určitě nezklame. Autorka Ursula Poznanski popisuje příběh dvou detektivů, kteří se chtějí dopátrat řešení zapeklitých vražd. Tentokrát na pastvině naleznou mrtvou ženu s vytetovanými souřadnicemi na kotníku – vzkaz od vraha, který má detektivy navést k další stopě. Celý příběh by se dal popsat jako ohavný způsob geocachingu, který naši dvojici vede k nalézání dalších a dalších částí mrtvoly… Kdo je vrahem s tímto zvráceným smyslem pro humor? To už budete muset zjistit sami.

Autor příspěvku: Admin