jak bezpečně stopovat

Jak bezpečně stopovat?

Stopování bývalo dříve naprosto běžnou záležitostí. Nad tím, ke komu sedáte do auta, jste jistě dlouho nepřemýšleli a ono to prostě vždycky nějak vyšlo. Cestou jste ve svých řidičích poznali zajímavé přátele, zapředli rozhovor a ani jste nemrkli, byli jste na místě. Pokud se jednalo o delší trasy, byla cesta skvělým dobrodružstvím a poznáním. Kolikrát jste se při setkání s milým řidičem mohli také zadarmo najíst, napít a obdrželi pár cenných rad a tipů k místu, kam jste se vydali. Dnes je bohužel situace trochu jiná. Stopování je spíše výjimkou než běžnou záležitostí a nebezpečí, které při něm hrozí, mnohým nestojí za ten risk. V případě mladé ženy, která cestuje sama, je stopování mnohdy oprávněně považováno za hazardování se životem.

Přesto ani po těch letech úplně neztratilo své kouzlo a ve dvou lidech je poměrně bezpečně realizovatelné. Nemluvě o tom, že se na dopravě ušetří spousta peněz. Jste dobrodružný typ, plánujete výlet a přemýšleli jste o stopování? Prozradíme vám, jak se stopem rychle a bezpečně dostat do vašeho vysněného cíle.

Ve dvou se to lépe táhne…

Stopovat samostatně je přeci jen v dnešní době dost nebezpečné. V případě mužů při něm takové riziko není, ale zvláště ženám by se opravdu nemuselo vyplatit. Zvažte tedy, zda s sebou nepřibrat dalšího člověka, anebo nezvolit jiný typ dopravy.

Pokud budete stopovat ve dvou, budete se cítit bezpečněji a uvolněněji a snáze a rychle stopnete řidiče.

Milá mami,….

Pokud chcete učinit stopování co nejbezpečnějším, mějte vždy při ruce mobilní telefon. Ještě před výpravou si každý domluvte kontaktní osobu, která se výletu nezúčastní, ale která vám bude ochotně pomáhat. Té poté při každém nasednutí do stopovaného auta napište v SMS: místo, na kterém jste auto stopli, SPZ stopnutého auta a místo, kam by vás měl řidič dovést. Pro doplnění můžete dodat i předpokládanou dobu jízdy.

Maminky s dětmi první…

Při stopování si pokud možno přednostně vybírejte maminky s dětmi (auta na sobě často mívají nálepku s obrázkem dítěte v autosedačce). Naopak se vyhýbejte autům, jejichž řidiči mají nálepku „začátečník“, a vyhněte se tak nepříjemnostem a nebezpečným situacím.

Autor příspěvku: Redakce