nejnovější alba

Jaká alba patří k těm nejnovějším?

V dnešní době jen hrstka lidí poslouchá písničky nahrané na CD. Spoustu teenagerů si ťuká na čelo, když se i nyní, v této době plné techniky, čeká při koncertech oblíbených zpěváků na podpis na jejich debutové CD. Také je k pozastavení to, že i interpreti ve velké míře propagují jejich tvorbu na lesklých kolečkách do rádií. Nejspíš se tedy vážně stále tyto placky kupují. I když spoustu lidí říká, že když si koupí CD, vždy jsou zklamaní, protože poslouchat se z dvanácti písní dá vždycky jen jedna. Možná právě proto se přešlo k vypalování pouze těch oblíbených písniček na CD.

Jak už bylo zmíněno, interpreti stále vydávají své písničky i v hmatatelné podobě. Proto se také sestavuje žebříček těch nejnovějších alb v tomto průmyslu. Jaká si myslíte, že se v současnosti objeví na pultech obchodů? Nevíte? Tak se pozorně podívejte.

1. Blackfield V

Již páté album bylo vydáno britskému projektu nazvanému Blackfield. V čele celého unikátního projektu stojí Steven Wilson, kterého můžete znát například ze sestavy známých Porcupine Tree. Také působil na sólové dráze, tudíž si ho možná pamatujete odtud. Pakliže ale milujete rock nebo art rock, jistě vás tato deska nezklame. Všechny písně totiž zůstávají pouze v tomto duchu.

2. Falco: Falco 60

Nové album je venku i od rakouského zpěváka Falca, který by se devatenáctého února dožil úžasných šedesáti let. Toto výběrové dvojalbum je určeno jako vzpomínka na již zesnulého umělce, který se proslavil zejména ve skvělých osmdesátých letech. Tragicky zemřel roku 1998, a to konkrétně šestého února. Dvojalbu je jakýmsi nadčasovým repertoárem.

3. Vladimír Mišík: Vladimír Mišík

Tentokrát se jedná o výroční reedici, která byla vydána k výročí nejbližších Mišíkových narozenin. Reedice je jedním ze zásadních alb české populární hudby. Mezi slavné skladby byly zařazeny i jiné povedené hity jako například Stříhali dokola malého chlapečka, Jednohubky nebo dále i Proč ta růže uvadá.

Autor příspěvku: Admin