čaje pomáhají hubnout

Jaké druhy čajů pomáhají zhubnout?

Čaj je pomocník snad na všechno. Pomáhá při nachlazení i při nemocích, dále je vhodným pomocníkem při hubnutí. Mnoho lidí si myslí, že ke krásné a pevné postavě dopomůže pouze zelený čaj, který je ze všech čajů ten nejproslulejší. Ano, je sice pravda, že díky němu se cítíme řádně nasycení, tudíž se nemáme tendenci přejídat nebo nakládat si příliš velké porce. Jenže tento čaj obsahuje také velké množství kofeinu, který není pro naše tělo zrovna dobrý. Jenže čím jiným už nahradit ranní rituály, které se nejdříve sestavovaly z kávy a snídaně, nyní ze zeleného čaje a snídaně a teď k zapití již nic není. Proto je zde ale tento článek, který vám ihned prozradí, na jaký čaj se obrátit. Nejen ten zelený á totiž blahodárné účinky pro naši postavu a zdraví.

Přivezte si z Číny Pu-Erh

Tento druh se dostal celkem vysoko na žebříčku populárních čajů. Kupují si ho převážně ženy, které touží zhubnout, protože se o něm dočetly, že jeho účinky na tělo jsou naprosto zázračné. Pokud si odmyslíte ne příliš dobrou chuť, tak vám následně jistě pomůže proti nadváze. Je totiž báječný zejména v boji proti cholesterolu. Díky němu navíc fantasticky trávíme tučné jídlo, které si opravdu někdy rádo dopřejeme, i když spadáme k té skupině, která se snaží udržet si svou štíhlou linii.

Zkuste čaj s kontryhelem

Mimo čínského krále čajů také stojí za vyzkoušení i bylinka zvaná kontryhel. Lehce a snadno si ji vypěstujete na své zahrádce nebo ji velmi levně můžete koupit. Pokud máte problém s odvodňováním, je pro vás naprosto nenahraditelnou. Ženy si ji také oblíbily kvůli tomu, že pomáhá proti menstruačním bolestem.

Ovšem nejen tyto dva jmenované druhy v sobě nesou blahodárné účinky. Dobře uděláte i s klasickým černým čajem, protože ten odplavuje toxiny z těla. Je ale nutné dbát na to, že by se čaj měl pít v určité hodiny. Někdy totiž mohou být v určité hodiny dne tyto nápoje záludné, a dokonce i tělu škodlivé. Dopoledne pijte se vší pompou převážně černý a zelený druh čajů. Na poledne zkuste tzv. Mathé. Jedná se o čaj, který v sobě nese velké množství minerálů a vitaminů, které kolem oběda jednoznačně potřebujete. Půlí se totiž den a dávka energie je opravdu na místě.

Autor příspěvku: Admin