Výlety po Česku

Kam v Česku na výlet?

Česká republika je krásná země, v níž najdeme mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Pokud tedy máte volný víkend, nemusíte jezdit jenom nakupovat do velkých měst, jako je Brno nebo Ostrava, ale vydejte se spíše za poznáváním. Nabízí se například hory nebo turistika, ale pokud vás toto neláká, raději vyrazte za hrady a zámky. Právě těch se na území České republiky nachází tolik, že bychom to na prstech obou rukou nespočítali! My vám nyní přinášíme seznam těch nejkrásnějších a nejzajímavějších hradů a zámků, které byste měli navštívit co nejdříve!

Hrad Karlštejn

Jistě znáte hrad Karlštejn, o kterém je natočen velice zajímavý a oblíbený muzikál „Noc na Karlštejně“. Tento hrad leží kousek za Prahou – z Prahy se k němu dostanete vlakem zhruba za půl hodinky. S tímto hradem se spojuje pověst, že na něj nesměly ženy. Je to však jen výmysl našeho slavného autora Jaroslava Vrchlického, který chtěl svou knihu trochu zpestřit. Kdyby na hrad nemohly ženy, proč jinak by zde byla postavena komnata pro manželku Karla IV.?

Červená Lhota

Dalším skutečně nádherným zámkem je Červená Lhota. Jedná se o krásný romantický zámek, na kterém se natáčela celá řada známých českých pohádek, jako je například Zlatovláska nebo O Štěstí a Kráse. I s tímto zámkem se pojí zajímavá pověst. Říká se, že zdejší kněžna byla posednutá ďáblem a jednoho dne vypadla z okna přímo na kameny pod oknem. Krev se bohužel dostala na tenkrát ještě čistě bílý zámek a nešla dolů, proto musel být zámek vymalován na červeno.

 Hrad Buchlov

Krásným hradem na Moravě je i hrad Buchlov, o kterém taky panuje jedna pověst. Právě zde totiž bloudí černá paní. Každý hrad má spíše svou bílou paní, ale Buchlov má tu černou. Při nočních prohlídkách na ni dokonce narazíte (pokud tedy budete mít štěstí – či spíše smůlu?).

Když budete na hradě Buchlově, určitě navštivte i státní zámek Buchlovice, který se s hradem pojí a nachází se přímo pod ním.

Autor příspěvku: Redakce