Osamělá dovolená

Kam se vydat na dovolenou, když se chcete vyhnout turistům?

Přemýšlíte nad tím, kam se letos podívat? I když mnozí lidé už mají svou letní dovolenou za sebou, někteří ji mají teprve před sebou a jiní dokonce ještě přemýšlí, kam se letos vydají. Jelikož se nacházíme uprostřed hlavní sezony, všude bude plno lidí, což je pro samotáře ten nejhorší možný scénář. Stále více lidí si chce zachovat své soukromí, proto hledají takové místo, kde budou naprosto sami. Existuje však takové místo na tomto velkém světě nebo je každé místo doslova přeplněné turisty, kteří chtějí vidět něco krásného, něco nezapomenutelného?

Kupodivu se stále najdou místa, která jsou stále neosídlená hromadou turistů. Stále existují místa, kde se jako by zastavil čas. Takovým místem je například Grónsko nebo také Mongolsko. To však nejsou jediná místa, kde si užijete jenom přítomnost zdejších obyvatel a krásnou, tichou krajinu, která vaše soukromí nijak nenaruší.

Grónsko jako místo, kde se čas zastavil

Jak jsme zmínili, jedním místem, kde se doslova zastavil čas, je Grónsko. Jedná se o místo s nejmenší hustotou obyvatelstva. Pokud bychom měli být konkrétní, platí, že oficiální hodnota činí 0,13 obyvatele na jeden kilometr, což je zjištění, které dokazuje, že zde budete skutečně sami.

Pokud bychom měli zmínit místo, kde žije nejvíce obyvatel, zmínili bychom zdejší největší ostrov, kde žije zhruba 56 tisíc lidí. Největší množství obyvatel najdeme logicky v hlavním městě, méně jich sídlí v obcích.

Znáte Falklandy v Jižní Americe?

Když se řekne slovo “Amerika”, lidé si představí obrovské množství obyvatel, kteří nevědí, kam šlápnout a kteří do sebe neustále naráží. Ne všechna místa v Americe jsou však taková. Existují například Falklandy, které se nachází v Jižní Americe a které jsou poměrně pusté a odlehlé. Hodnota obyvatel zde činí 0,3 obyvatele na kilometr. Je to tedy trochu rušnější místo než Grónsko, ale není to nic drastického.

Autor příspěvku: Redakce