knižní tipy

Knižní tipy pro sychravá podzimní odpoledne!

Chlad, déšť a vlhko vás jistě táhnou do postele. Podzimní počasí si doslova žádá, abyste se zachumlali do peřin a relaxovali. Jak? No přeci s knihou! Kniha vám pomůže rozšířit své obzory, zapomenout na stres a místy ošklivou realitu všedních dnů. Nechá vás snít a převtělit se do jedné z postav, které utváří příběh, který čtete. Zkrátka vám nabízí spoustu možností, jak prožít nádherné okamžiky bez toho, abyste museli volat přátelům a vydávat se pryč z domu. Nevíte po které knize sáhnout? Tento článek vám poskytne pár skvělých tipů z různých žánrů!

Česká próza

Pokud jako čtenáři rádi volíte povídky, pak již máte jistě pár vybraných favoritů. My bychom vás ale rádi upozornili na jednoho českého autora, jehož jméno jste již jistě zaslechli. Má skvělý smysl pro humor a zvládne se s nadhledem podívat snad na každou situaci. Ano, řeč je o Zdeňku Svěrákovi. Jedná se o skvělého herce, který si za život prožil mnohé,… Za zmínku stojí všechny jeho povídkové sbírky, ale také kniha s názvem „Po strništi bos“- Dle ní byl natočen také stejnojmenný rodinný film, který je diváky velmi dobře hodnocen.  Zavzpomínejte také vy na život v druhé světové válce a po ní a přečtěte si tuto jedinečnou knihu.

Trocha napětí…

Pokud máte chuť na neotřelou detektivku plnou napětí, pak je kniha s názvem „Pět“, pro vás to pravé. Její autorkou je Ursula Poznanski. V tomto poutavém detektivním příběhu figuruje mladá dvojice detektivů, kteří řeší zapeklité případy vražd. První nalezená oběť má na chodidle vytetované GPS souřadnice.  Při bližším zkoumání dojdou vyšetřovatelé k závěru, že tetování nebylo záměrem zavražděné, a že jim skrz něj vrah zanechal děsivou stopu… Jakmile dorazí na místo, které odpovídá souřadnicím z chodidla mrtvé, najdou schránku, ve které se nachází část lidského těla jiné oběti. Tato stopa je doplněna o hádanku, která vede k dalšímu odpornému stanovišti. Dvojice detektivů tak čelí vrahovi se zvráceným smyslem pro humor. Zvládnou ho zastavit a ukončit tak tuto odpornou formu geocashingu? To si přečtěte sami.

Autor příspěvku: Redakce