Lerinské ostrovy

Lerinské ostrovy jsou místem, kde byl uvězněn muž se železnou maskou

Kdo by nemiloval filmový snímek nazvaný “Muž se železnou maskou”, kde hraje ještě krásný a mladý Leonardo DiCaprio. V současné době se jedná o jeden z nejatraktivnějších filmových snímků, jaký kdy byl natočen. Nyní se v České republice hraje dokonce muzikál se stejným jménem, v němž hrají ti nejlepší čeští herci a zpěváci. O hudbu se v muzikálu postaral Michal David, o to víc je muzikál atraktivnější. Za mužem se železnou maskou se však můžete vydat nejen do kina či do divadla, ale také na Lerinské ostrovy, které jsou známé svou pevností, kde byl muž se železnou maskou uvězněn.

Pokud jste někdy byli v Cannes, pak jistě víte, že zde stojí i krásný filmový palác, z něhož jdou vidět krásné Lerinské ostrovy. Jsou konkrétně dva – ostrov sv. Horatia a ostrov sv. Markéty. Zatímco na ostrově sv. Horatia je krásný starobylý klášter, druhému ostrovu dominuje pevnost, v níž byl tajemný muž se železnou maskou uvězněn.

Vydejte se za známou/neznámou záhadou

Málokdo ví, že muž se železnou maskou skutečně existoval. Dodnes se však neví jeho identita. Povídá se o něm mnoho, jeho identita je opřena o mnoho spekulací a legend, které se s ním pojí. Dokonce se muž se železnou maskou dočkal mnohých zajímavých filmových i literárních zpracování, přesto nikdo neví, kdo to vlastně byl a jak ve skutečnosti vypadal.

Možná to však zjistíte vy, když se vydáte po stopách muže se železnou maskou, když se vydáte rozlousknout záhadu, která se s n m pojí.

Nejen o muži se železnou maskou

Lerinské ostrovy však nejsou jenom o záhadě muže se železnou maskou. Jsou i o krásných, doslova dech beroucích výhledech, o piniových hájích či dlouhé, sedmimetrové eukalyptové aleji, která je tvořena monumentálními stromy, které jsou plné typické vůně, jež se vám zakoření v paměti. Lerinské ostrovy jsou plné krásných míst, které se vryjí do paměti a právě ony se zaslouží o nezapomenutelné zážitky.

Autor příspěvku: Redakce