Itálie Manarola

Manarola, nejbarevnější město Itálie

Italská Manarola je jedno z nejkrásnějších míst na světě s vyhlídkou na moře. Dokonalý shluk pestrobarevných domků umístěných na vysoké skále je fascinující podívaná. Manarolu najdete, vydáte-li se ze severoitalského Janova po pobřeží 100 km směrem na jihovýchod. Malinké městečko pouze s několika sty obyvateli oslňuje svojí krásou. Krásné je ale i jeho samotné okolí s členitým pobřežím Cinque Terra, které je součástí Italské Riviéry. Hlavní poklad najdete přímo v Manarole. Nádherný pohled je na Manarolu i v noci. Městečko, nebo spíše vesnička, se proslavilo zástavbou na vysoké terasovité skále, která se vznešeně tyčí se nad mořem.

Italská Manarola

Už samotné městečko vypadá nádherně, ale dojem umocňuje i fakt, že místní obyvatelé vymalovali pestrými barvami fasády svých domků. Nádherně svítí do dáli na širé moře. Takto se toto místo významně proslavilo. Zajímavý není jen jeho vzhled, ale i samotná cesta k němu. Jestliže se vydáte do Riomaggiore, půjdete přímo po pobřeží hezkou cestou na několika místech provrtávající útesy skalními tunely. Místní lidé je vyzdobili spoustou úžasných graffiti, mezi kterými najdete spoustu milostných vzkazů, jmen a iniciál mnoha zamilovaných párů. Novináři začali trasu přezdívat Via dell’Amore, tedy cesta lásky. Pojmenování se natolik uchytilo a vžilo, že se tak cestě se říká dodnes.

Historie Manaroly

Manarola si fascinující a charakteristický vzhled domečků uchovala již po několik staletí. První domky se začaly stavět už ve 12. století na skále. Naštěstí se zdejší ráz ničím nenarušil a malebné městečko, které bylo několik set let jen velmi obtížně přístupné, má dál své kouzlo. Jeho sláva se šíří světem. Na přelomu 19. a 20. století jej ho na několika obrazech zvěčnil také italský malíř Antonio Discovolo. Itálie samotná má krásné pobřeží, výbornou kuchyni zahrnující jídlo jako je pizza, špagety, ryby i víno. Jsou zde krásné antické památky třeba v Římě i renesanční budovy ve Florencii. V létě je zde krásné teplo na koupání a v zimě na horách v majestátních Dolomitech jsou perfektní podmínky pro lyžování. Do Itálie můžete zajet za památkami nebo třeba relaxovat na pláž k moři.

Autor příspěvku: Admin