Mladí lidé milují divadlo

Mladí lidé milují divadlo

Dalo by se říci, že je to až obdivuhodné.

Z jakého důvodu?

No, obecně se tvrdí, že mladí lidé jsou zkažené dnešní technikou, elektronikou a sociálními sítěmi. Něco na tom určitě bude, ale pravdou a faktem zůstává, že kultura je stále velké lákadlo.

Když se řekne kultura, většinou si lidé představí koncerty, kino atd. Avšak velmi milým překvapením je, že stále více mladých lidí chodí do divadla

Co je k tomu vede?

Možná je to tím, že mezi námi žije mnoho lidí, kteří dokáží ocenit umění. Dávají přednos živému představení před filmem, který si koneckonců mohou stáhnout a podívat se na něj doma.

Některé k divadlu táhne touha, emoce a prožitky.

Jiné kupříkladu kostýmy a samotná režie představení.

Velmi obdivuhodné jsou výkony samotných herců. Vždyť každému představení obětovali hodiny a hodiny zkoušek. Kvůli divákům se kolikrát trápí vedrem ve složitých kostýmech.

Proč?

Jen proto, aby nám – divákům předali to nejlepší ze sebe.

Minulost

V minulosti mnoho věcí v naší zemi fungovalo jinak. Lidé více dbali na kulturu, zvyky a tradice. Byli ochotni se do divadla krásně obléknout, zaplatit za lístky a většinou byla divadelní představení beznadějně vyprodaná. Diváci si těchto děl velmi vážili.

Současnost

Dalo by se předpokládat, že jako český národ jsme na tom velmi bledě. A není se čemu divit, ze všech stran slyšíme, jak dnešní děti vůbec nechtějí chodit ven, sedí za počítaček nebo hrají online hry.

Krásné je, že realita je opravdu trošičku jinačí. Pravdou je, že dostat dnešní děti za trochou kultury je stále těžší a těžší, ale tohle nám krásným způsobem kompenzují mladí studenti.

Žáci středních a studenti vysokých škol navštěvují divadelní hry a představení stále častěji.

Co z toho plyne pro budoucnost?

Že si stále dokážeme vážit režisérů, scénáristů, kostymérů a hlavně herců, kteří se snaží předat nám kousek historie zábavnou formou nebo naopak dopřát nám nezapomenutelné kulturní zážitky.

A proto vzhůru za divadlem.

Autor příspěvku: Admin