Florida

Na co láká exotická Florida?

Exotický poloostrov na jihovýchodě USA je místem odpočinku, ale i bujarých studentských oslav během jarních prázdnin. Zaměřme se na atraktivity měst Fort Lauderdale a Miami, která jsou oblíbenou destinací turistů.

Americké Benátky

Floridské město Fort Lauderdale je díky svému rozsáhlému systému vodních kanálů často přezdíváno „americké Benátky“.  Kromě toho k městu přiléhá přes deset kilometrů pláží a ulice jsou lemovány palmami. K tomu všemu vás ještě teplé sluneční paprsky opálí do krásné bronzové barvy. Není divu, že tady spousta amerických důchodců tráví své stáří a každý vysokoškolský student se těší na to, až zde stráví jarní prázdniny.

Hej, vodní taxi!

Jak už bylo zmíněno, Fort Lauderdale je známé pro svůj spletitý systém vodních kanálů. Samozřejmě i na těch musí fungovat doprava – ne každý občan si může dovolit vlastní loď. A právě proto ve městě funguje služba vodních taxíků!  Pro turisty nechybí ani speciální „tour“ s výkladem průvodce. Od toho se můžete dozvědět, kde se nachází nejstarší budova ve městě – Stranahan House. Dům kdysi fungoval jako pošta a je starý 100 let (pro Američany vysoké číslo, pro nás Evropany je to nic v porovnání s našimi památkami).

Aligátoři v Everglades

Chtěli byste si pohladit aligátora a vykládat historku o tom, jak jeden z nich málem ukousl chlapovi ruku? Zajeďte si do Everglades Holiday Park!

Everglades Holiday Park se nachází nedaleko Miami a nabízí projížďku po bažinách ve vznášedlech a výklady chovatele. Ze vznášedla můžete aligátory pozorovat v jejich přirozeném prostředí a nemusíte se bát, že byste měli smůlu a žádného nepotkali – spousta z nich plave jen metr od posádky! Foťáky tak mějte vždy připravené. Ale buďte ostražití – aligátoři se přibližují opravdu tiše.

Po projížďce si můžete vyslechnout výklad chovatele, který se zavírá do výběhu s těmi největšími (a nejtlustšími) aligátory v parku. Jako plánovanou součást představení můžete čekat, že si chovatel nechá „málem ukousknout“ ruku.

A pokud si chcete z parku odvézt tu nejlepší fotografii, můžete se nechat vyfotit s aligátořími mláďaty! Samozřejmě za menší poplatek, ale malého aligátora si můžete i sami podržet!

Autor příspěvku: Admin