zámky

Navštivte zámky českých pohádek

Květen a následující období je plné krásného teplého počasí, které by bylo škoda jen tak prosedět doma, když na nás sluníčko přes okenní skla tak krásně vykukuje. Pakliže máte například rodinu (ovšem i kdybyste žili pouze s přítelem nebo přítelkyní) je dobré, když si uděláte nějaký hezký výlet, díky kterému byste poznali opět kus kultury České republiky. Pakliže vás nelákají zoologické zahrady nebo podobné atrakce spíše pro menší děti, rozhodně byste měli zamířit na hrady či zámky, které jsou svou zábavnou a mnohdy opravdu zajímavou historií unikátní. Pro rodiny s dětmi je skvělé navštívit takový zámek, protože děti se budou moct cítit jako jejich oblíbené princezny či princové z pohádek. Pro zamilovaný pár je takový výlet vážně milý, protože se alespoň něco zapíše opět do jejich alba vzpomínek a zážitků.

Pakliže nevíte, na jaký zámek se v České republice vydat, protože jich je opravdu požehnaně, možná byste se měli podívat spíše po těch zámcích, kde se natáčela nějaká známá pohádka. Přece jenom je pro vás daleko přijatelnější a poutavější, pokud se zaměříte na zámky, které vídáte v televizi a budete se moct cítit jako konkrétní princové či princezny. Pokud ovšem stále nevíte, kam zamířit, rozhodněte se například pro následující zámky z níže vyjmenovaných.

Mějte z pekla štěstí v Českém Krumlově

Pakliže milujete pohádky Zdeňka Trošky, který je má opravdu nádherné a realistické, měli byste zamířit nejen do Buchlovic, kde se odehrávala jeho poslední pohádka nazvaná Čertova nevěsta, ale také byste měli navštívit i Český Krumlov, protože tam se natáčela jedna z nejoblíbenějších pohádek vůbec, a to Z pekla štěstí.

Na hrad Křivoklát za Honzou, který se stal málem králem

Některé hrady a zámky jsou však oblíbené zejména proto, že se na nich nenatáčela pouze jedna pohádka, ale rovnou dvě. Takovým skvělým příkladem je zejména hrad Křivoklát, který se může pyšnit především pohádkami, které nesou název Honza málem králem nebo Sůl nad zlato. Obě tyto pohádky se nyní řadí k těm nejpopulárnějším vůbec, proto by bylo určitě fantastické, pakliže byste navštívili místa, kde se celý ten děj udál.

Autor příspěvku: Redakce