balet

Nechte se okouzlit ladným baletem!

Chcete s vaší drahou polovičkou prožít nezapomenutelný kulturní zážitek? Pak neváhejte a navštivte divadlo. To nabízí spoustu různých poutavých programů. Co si tedy vybrat? Rozhodněte se pro balet a propadněte kouzlu ladných pohybů a citově zabarvené hudby. Ačkoliv je balet beze slov, do příběhu snadno proniknete díky výrazu, pohybovému nadání baletek a baletů a hlavně hudbě, která vytváří celou atmosféru a vtáhne vás do děje.  Celkově je baletní představení velmi intenzivním zážitkem, které dokáže okouzlit vskutku každého. Neváhejte a poznejte krásu baletu také vy!

Jaké představení vybrat?

Baletních představení je spousta. Mezi nejznámější patří třeba Labutí jezero. V tomto příběhu je hlavní postavou milá a laskavá princezna Odetta, která byla zlým čarodějem rudovousem zakleta do labutě. Čerstvě dospělý princ Siegfried obdrží k osmnáctým narozeninám samostříl a vydá se k jezeru na lov, kde potká hejno labutí, které se mění v nádherné dívky. Mezi nimi je právě princezna Odetta, která byla zakleta čarodějem Rudovousem do labutě. Princ se do Odetty zamiluje a přísahá jí věčnou lásku, kterou je možné prokletí zlomit. Na zámku pořádá princova matka bál, kde se sjedou princezny z celého království. Objeví se tam také neznámý kníže (maskovaný Rudovous) se svou dcerou, která na sebe vzala Odettinu podobu. Princ v domnění, že se jedná o Odettu, přísahá lásku Rudovousově dceři Odillii. Odetta a její přítelkyně mezitím pláčou pro princovu zradu. Ten si ale svou chybu brzy uvědomí a vydá se k jezeru prosit Odettu o odpuštění. Odetta mu jeho omyl promine a touží s ním odejít. Rudovous ovšem Odettu jen tak nevydá. Sveou spolu u jezera boj, při kterém je Rudovous poražen a zabit, ale o život přijdou také princ s princeznou. Ostatní dívky jsou osvobozeny, Rudovousovo prokletí pominulo.

Dalším často hraným baletním představením je Romeo a Julie, kdy je ztvárněn klasický a velmi dobře známý příběh Williama Shakespeara.

Autor příspěvku: Redakce