Netradiční místa pro ubytování

Netradiční místa pro ubytování

Pokud máte rádi cestování a rádi vyrážíte na cesty, klasické hotely jsou pro vás již možná velká nuda. Prodloužený víkend plný netradičních zážitků a naplánovat netradiční dovolenou bez stále stejných hotelů a penzionů s netypickým ubytováním vás doslova nadchnou. Zažije na vlastní kůži historické spaní ve středověku, ubytujte se na lodi nebo ve mlýně. Ubytovat se můžete klidně v sudu, na zámku či ve mlýně. Pokud máte pro strach uděláno, popusťte uzdu adrenalinu a fantazii. Uprostřed vinice jde o nezapomenutelný zážitek na Pálavě ve Vinařství pod Hradem. Spát se zde dá v sudu přímo na vinici. Milovníci vína mají po ránu celou vinici přímo u nosu. Krásný východ slunce nad nádrží Nové Mlýny a krásné výlety po okolí čekají jen na vás.

Strašidla a středověk

Pro ty, co mají pro strach uděláno, je tu hotel Dětenice. Cestuje se zde v čase o stovky let zpátky až do středověku. Vše je opravdové, až vás asi zamrazí. Žádné vymoženosti tu nebudou, ale naopak vás čeká klasická latrína a místo sprchy voda rovnou z konve. Místo luxusního pokoje vás očekává středověká komůrka. V noci se v hotelu začnou k životu probouzet strašidla. Není to nic pro strašpytle a slabé povahy. Tento fascinující zážitek za to určitě stojí. Zaujme vás i středověké stolování a hodování. Žádné servítky si zde rozhodně jen tak neberou a vyzkoušíte si velké množství středověkých zvyků. Totéž zažijete i v tvrzi Gerstein na Vysočině, kde nasajete zhluboka středověkou atmosféru, a zaútočí na vás minulost ze všech koutů. Pokoje jsou zde vybavené nábytkem ze 120 let starého smrkového dřeva.

Ubytování na stromě i ve mlýně

Zahnízdit se můžete i v koruně stromu v desetimetrové výšce kousek od vesničky Chotýšany v Posázaví. Resort Green Valley vám nabízí skvělou romantiku téměř. Ubytování přináší menší nepohodlí v podobě suchého záchodu, žádné kouření, bez elektřiny a domácí mazlíčky zde asi neubytujete. Další takovou službu nabízí Tree House na Babím lomu na Moravě. Ve mlýně můžete přespat v Dukovanech. Ve slováckých chalupách v areálu mlýna, kde světničky vypadají jak z pohádky Princezna ze mlejna. Cítit se jako v pohádce můžete třeba v Zámeckém mlýně v Lomnici u Tišnova. Podobných mlýnů je v české kotlině celá řada. Na Vysočině v Podlesí je několik domečků z klasických pohádek a ubytovat se dá v chaloupce Sněhurka, Rákosníček nebo U kováře Matěje, což je ideální pro rodiče s dětmi. Na zámku Rudník v Krkonoších se zase v komnatách budete cítit jako princ či princezna.

Autor příspěvku: Admin