Dovolená v Dubaji

Než se vydáte do Dubaje…

Pokud milujete cestování, jistě se vydáváte do zahraničí i během víkendů. Takové euro víkendy někdy bohatě stačí, abyste si odpočinuli a přišli opět na jiné myšlenky. Nejčastěji se jezdí do Itálie, která je cenově nejpřijatelnější, ale v poslední době se začalo jezdit i do krásné Dubaje, která láká mnohé turisty tím, že je v ní všechno možné. Jelikož se zde budují italské Benátky, budete moct navštívit dvě krásné destinace v jedné. Otázkou ale je, co je třeba vědět, než se do této destinace vydáte.

Než se vydáte do Dubaje, je třeba mít na mysli mnoho informací. Každá země je jiná, každé město má jiná pravidla, která musí uctívat každý turista. V mnohých městech se nesmí žvýkat žvýkačky, v jiných se nesmí mluvit špatně o panovníkovi, v dalších městech se musí udržovat pořádek nebo dostanete rákoskou. Než se tedy vydáte do Dubaje, zjistěte si, v čem se od České republiky liší.

Pozor si dejte na Ramadán

Spojené arabské emiráty slaví muslimský svátek zvaný Ramadán, o němž jste se jistě učili na střední škole. Je to poměrně zajímavý svátek, který trvá celý měsíc. Jeho začátek a konec se liší každým rokem, proto si vždy zjistěte, jestli v době vaší plánované návštěvy se Ramadán nedrží. Během tohoto svátku totiž nesmíte jíst, pít ani kouřit na veřejnosti. Nikoho zde nezajímá, že jste turista, který zde tráví prodloužený víkend.

Seřiďte si hodinky

Dubaj je jednou z destinací, kde je třeba seřídit si hodinky. Chytré telefony to udělají automaticky poté, co se připojíte k internetu. V Dubaji je o tři hodiny víc, tudíž pokud jsou v České republice tři hodiny odpoledne, v Dubaji je šest hodin večer. V době letního času si hodinky seřiďte jenom o dvě hodiny napřed. V našem ukázkovém příkladu byste si tak hodinky zřídili na pět hodin večer.

Spojené arabské emiráty letní a zimní čas neznají, tudíž ho ani nepoužívají.

Autor příspěvku: Redakce