festivalové události

Ohlédnutí za festivalovým létem- Colours of Ostrava!

Léto s sebou přineslo kromě tropických veder také spoustu letních festivalů- Pokud jste také vy vyrazili alespoň na jeden z nich, pojďte se s námi ohlédnout za příjemnými, hudbou naplněnými okamžiky. Konkrétně se ohlédněme za vyhlášeným festivalem Colours of Ostrava.

Průběh festivalu

Colours of Ostrava je velkým festivalem, který vyhledávají hudební nadšenci z celého světa. Každoročně se koná v areálu dolních Vítkovic v Ostravě. Místo konání je vskutku netradiční, vzbuzuje v návštěvnících pocit dobrodružství a dokresluje atmosféru. Letos tento festival navštívilo 50 000 lidí. Proč? Letošní program tohoto velkolepého festivalu byl opět plný zvučných jmen. Hned první den vystoupila Birdy, která svým zvučným hlasem omámila první návštěvníky festivalu. Za poutavé a libozvučné lze také označit vystoupení kapely Alt-J.

Vrcholem prvního dne festivalu, tedy středečního večera bylo vystoupení kapely Imagine dragons. Kapela složená ze sympatických a talentovaných mužů z Las Vegas předvedla v Ostravě neskutečnou show. Zpěvák skupiny, Dan Reynolds, skvěle komunikoval s publikem. Fanouškům neváhal podat ruku či je obejmout, později na pódium vyzval jednoho z nich, aby s ním tančil. Při koncertu zaznělo mnoho známých hitů kapely, jako Radioactive, Demons a novinka Thunder.

Čtvrteční odpoledne se na pódiu objevila charismatická zpěvačka LP, která předvedla strhující a velmi emotivní vystoupení. Předčila všechna nejodvážnější očekávání a vyzařovala z ní pokora vůči publiku, kterému zpívala. Celý výkon podpořila její doprovodná kapela, která si celý koncert opravdu užívala a prožila jej stejně jako zpěvačka.

Za zmínku určitě stojí také večerní koncert Norah Jonesové, který celý areál naplnil klidem a spokojeností. Páteční Midnight Oil se zase zavděčil všem fanouškům pravého Rock´n´rollu.

Toužíte poznat atmosféru Colours také vy? Neváhejte a navštivte jej příštím rokem. Pokud chcete ušetřit, kupte si vstupenky s dostatečným předstihem.

Autor příspěvku: Redakce